Władze Korei Południowej skazały dyrektorów giełdy V Global | Wiadomości | CrypS.

Władze Korei Południowej skazały dyrektorów giełdy V Global

Redakcja
krypto

Zdaje się, że władze Korei Południowej zaostrzyły swoją kontrolę nad przestrzenią cyfrowych aktywów. Dwaj wysoko postawieni dyrektorzy nieuczciwej giełdy V Global, nazwani Mr. Yang i Mr. Oh, zostali skazani na osiem i trzy lata pozbawienia wolności.


V Global podobno wabił inwestorów obiecując zwroty do 300%. Giełda, która działała w okresie od lipca 2020 r. do kwietnia 2021 r., wymagała od nowych użytkowników utworzenia kont i zdeponowania początkowo około 6 milionów wonów koreańskich. W zamian mieli otrzymać aż 18 mln wonów zwrotu.

W ciągu jednego roku działalności V Global zdołał przyciągnąć prawie 50 000 inwestorów. Niektórzy dyrektorzy zostali złapani, a większość pracowników stała się przedmiotem dochodzenia. Według lokalnej gazety sędzia z 12 Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwon stwierdził:

Oskarżeni ufali tylko zespołowi zarządzającemu V Global, unikali odpowiedzialności, a po rozpoczęciu dochodzenia zniszczyli dowody i przeszkadzali w śledztwie. Oskarżeni sami przyznali się i zastanowili nad faktami, a wiele ofiar reinwestowało wpływy z dotychczasowych inwestycji, więc rzeczywista kwota szkody była mniejsza niż wyłudzona prawnie kwota.

Ofiary

Szacowana liczba ofiar to około 52 000 osób. Firma prawnicza Daegun, która reprezentuje poszkodowanych przez V Global ujawniła wcześniej, że większość ofiar to osoby w średnim wieku lub starsze, które szukały “stabilnego życia po przejściu na emeryturę”. Przynajmniej jedna ofiara popełniła samobójstwo po tym, jak została oszukana.

Według raportu FBI z 2021 roku Elder Fraud Report, seniorzy w wieku powyżej 60 lat stracili ponad 1,7 miliarda dolarów na oszustwa w zeszłym roku. Oznaczało to wzrost o 74% w stosunku do roku 2020. Seniorzy są często celem oszustów kryptowalutowych ze względu na ich niską wiedzę techniczną.

kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.