Wkrótce kluczowa decyzja sądu w sprawie Ripple kontra SEC | Wiadomości | CrypS.

Wkrótce kluczowa decyzja sądu w sprawie Ripple kontra SEC

Mariusz Przepiórka
prawnicy zwracają się sądu ws ico status network

Ripple, posiadacze XRP i ekosystem kryptowalutowy oczekują na nadchodzące orzeczenie sędzi Sarah Netburn w sprawie wniosku SEC o ponowne rozpatrzenie sprawy. SEC nadal podejmuje działania związane z możliwością przedstawienia odpowiednich dokumentów dotyczących przemówienia byłego członka SEC Williama Hinmana z 2018 r. na temat ETH.

John Deaton, założyciel CryptoLaw i adwokat reprezentujący 65 000 posiadaczy XRP w pozwie SEC przeciwko Ripple, powiedział wcześniej, że będzie to najważniejsza decyzja w tej sprawie. Adwokat wydaje się optymistą, jeśli chodzi o wynik tej decyzji oraz nadchodzące orzeczenie w sprawie notatek Estabrooka. Swymi przemyśleniami podzielił się na Twitterze.

– Przewiduję, że sędzia Netburn odrzuci wniosek SEC o ponowne rozpatrzenie sprawy i podtrzyma swoje orzeczenie nakazujące ujawnienie 63 e-maili z przemówieniami Hinmana. Przewiduję również, że notatki Estabrooka dotyczące spotkania z Roismanem również muszą zostać ujawnione – napisał Deaton.

Ripple chce włączyć do sprawy istotne e-maile

W styczniu stwierdził on, że wśród 63 e-maili znajdują się najprawdopodobniej notatki ze spotkań z innymi osobami, w tym z Josephem Lubinem z Ethereum oraz członkami kierownictwa ConsenSys i VC Working Group. Taka ilość dowodów może ostatecznie przechylić szalę na korzyść oskarżonych. Deaton podkreślił również, że całkowite zwycięstwo jest w zasięgu ręki i ten wniosek może być kluczem do skłonienia SEC do stołu negocjacyjnego i zakończenia procesu sądowego dotyczącego XRP.

– [Gary Gensler] został poinformowany, że Ripple może osiągnąć całkowite zwycięstwo. To sprawia, że decyzja o ponownym rozpatrzeniu sprawy przez sędzię Netburn jest jeszcze bardziej znacząca. SEC zasiądzie do negocjacji tylko wtedy, gdy zostanie zmuszona do przekazania 63 e-maili z przemówieniami Hinmana (i innych notatek) – dodał.

Sędzia Sarah Netburn będzie gospodarzem kolejnej rundy rozmów ugodowych, a biorąc pod uwagę, że widziała ona wszystkie dokumenty na zamkniętym posiedzeniu i to SEC jest stroną sprawiającą problemy, może to mieć duże znaczenie. Zdaniem Deatona, dobry mediator czasami potrafi zdziałać cuda.

prawnicy zwracają się sądu ws ico status network
reklama
reklama