Wkrótce kluczowa decyzja sądu w sprawie Ripple kontra SEC | Wiadomości | CrypS.

Wkrótce kluczowa decyzja sądu w sprawie Ripple kontra SEC

Mariusz Przepiórka
prawnicy zwracają się sądu ws ico status network

Ripple, posiadacze XRP i ekosystem kryptowalutowy oczekują na nadchodzące orzeczenie sędzi Sarah Netburn w sprawie wniosku SEC o ponowne rozpatrzenie sprawy. SEC nadal podejmuje działania związane z możliwością przedstawienia odpowiednich dokumentów dotyczących przemówienia byłego członka SEC Williama Hinmana z 2018 r. na temat ETH.

John Deaton, założyciel CryptoLaw i adwokat reprezentujący 65 000 posiadaczy XRP w pozwie SEC przeciwko Ripple, powiedział wcześniej, że będzie to najważniejsza decyzja w tej sprawie. Adwokat wydaje się optymistą, jeśli chodzi o wynik tej decyzji oraz nadchodzące orzeczenie w sprawie notatek Estabrooka. Swymi przemyśleniami podzielił się na Twitterze.

– Przewiduję, że sędzia Netburn odrzuci wniosek SEC o ponowne rozpatrzenie sprawy i podtrzyma swoje orzeczenie nakazujące ujawnienie 63 e-maili z przemówieniami Hinmana. Przewiduję również, że notatki Estabrooka dotyczące spotkania z Roismanem również muszą zostać ujawnione – napisał Deaton.

Ripple chce włączyć do sprawy istotne e-maile

W styczniu stwierdził on, że wśród 63 e-maili znajdują się najprawdopodobniej notatki ze spotkań z innymi osobami, w tym z Josephem Lubinem z Ethereum oraz członkami kierownictwa ConsenSys i VC Working Group. Taka ilość dowodów może ostatecznie przechylić szalę na korzyść oskarżonych. Deaton podkreślił również, że całkowite zwycięstwo jest w zasięgu ręki i ten wniosek może być kluczem do skłonienia SEC do stołu negocjacyjnego i zakończenia procesu sądowego dotyczącego XRP.

– [Gary Gensler] został poinformowany, że Ripple może osiągnąć całkowite zwycięstwo. To sprawia, że decyzja o ponownym rozpatrzeniu sprawy przez sędzię Netburn jest jeszcze bardziej znacząca. SEC zasiądzie do negocjacji tylko wtedy, gdy zostanie zmuszona do przekazania 63 e-maili z przemówieniami Hinmana (i innych notatek) – dodał.

Sędzia Sarah Netburn będzie gospodarzem kolejnej rundy rozmów ugodowych, a biorąc pod uwagę, że widziała ona wszystkie dokumenty na zamkniętym posiedzeniu i to SEC jest stroną sprawiającą problemy, może to mieć duże znaczenie. Zdaniem Deatona, dobry mediator czasami potrafi zdziałać cuda.

prawnicy zwracają się sądu ws ico status network
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.