Wieloryby wyprzedają Ethereum. Tom Lee typuje cenę na październik

Tom Lee Ethereum
W tym poście:
Ethereum
-3.88%

Najwięksi gracze na rynku Ethereum w ciągu ostatnich 48 godzin pozbyli się sporej ilości swoich tokenów realizując zyski. Najprawdopodobniej inwestorzy zabezpieczają swój kapitał na różne następstwa związane z dzisiejszym ogłoszeniem ze strony FOMC. 


  • W ciągu ostatnich 48 godzin wieloryby sprzedały ETH za 500 milionów dolarów.
  • Niektórzy inwestorzy obawiają się, że kursy kryptowalut nie wzrosną od razu po ogłoszeniu decyzji FOMC.
  • Tom Lee spodziewa się wyceny etheru w październiku na poziomie  5500 dolarów.

Inwestorzy ETH zaczynają tracić nerwy?

Dziś, tj. 17 października, o godzinie 20:00 naszego czasu, poznamy decyzję Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku w sprawie obniżki stóp procentowych.

Z danych Fed Watch Tool wynika, że Jerome Powell na 100% ogłosi cięcia, ale nie wiadomo o ile punktów bazowych.

W teorii będzie to bardzo byczy sygnał, w następstwie którego rynki powinny się zazielenić, a zwłaszcza wykresy cenowe kryptowalut, z racji migracji uwolnionego miliardowego kapitału w stronę aktywów ryzykownych.

Z tym jednak, że symboliczne „tak” ze strony Fedu może być już wpisane w obecną wycenę takich kryptowalut, jak bitcoin (BTC) czy ether (ETH).

Wszystko wskazuje na to, że dziś późnym wieczorem będziemy obserwować eleganckie wzrosty, ale na tym rynku, podobnie jak w piłce nożnej, wynik równania 2+2 nie zawsze jest równy 4, czyli spadki są również możliwe.

Na ten drugi scenariusz najwyraźniej przygotowuje się część wielorybów ETH, która w ciągu ostatnich 48 godzin pozbyła się aż 90 tys. etherów o wartości około 500 milionów dolarów, jak wynika z analizy on-chain.

W momencie pisania tego artykułu za jeden ether należy zapłacić na giełdach 4486 dolarów. Wczorajszy szczyt ceny ETH wynosił 4675 dolarów, co przekłada się na spadek o 4% w skali ostatnich 24 godzin.

Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingView.com

Co dalej z kursem ETH?

Obniżka stóp procentowych przez Fed jest niemal „pewniakiem”, tak więc będziemy mieć do czynienia z uwolnieniem miliardowego kapitału. To będzie paliwo napędowe do wzrostów przede wszystkim dla altcoinów, z etherem na czele.

Analityk oraz prezes firmy BitMine, która jest obecnie największym na świecie korporacyjnym inwestorem ETHTom Lee – jest przekonany, że najbliższe tygodnie przyniosą nam odbicie na wykresie topowego altcoina. W rozmowie z CNBC stwierdził, że do połowy października kurs etheru wzrośnie do poziomu 5500 dolarów.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->