Wieloryby wycofują swoje środki z giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby wycofują swoje środki z giełd kryptowalutowych

Zerelik Maciej
jak wybrać giełdę kryptowalut

Giełdy kryptowalutowe są świadkiem nowych, rekordowych ilości BTC wypłacanych z ich rachunków. Ilość wypłat na największych kryptowalutowych platformach, znacznie przewyższa ilość depozytów.

W tym tygodniu, z kryptowalutowych giełd wypłacono największą jak do tej pory liczbę BTC w historii. Według danych firmy Glassnode zajmującej się badaniem kryptowalut, w dniu 8 lipca, z giełd zostało wypłacone o 20 660 więcej BTC (wartych ponad 191 milionów dolarów), niż zostało zdeponowane.

Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalutowa, znalazła się na szczycie listy. Z jej kont „uciekło” jeszcze więcej BTC, a dokładniej 20 787. Kwota równa około 192 milionów dolarów jest wyższa, w porównaniu z sumą dla wszystkich innych giełd cyfrowych aktywów.coinbase odpływy

Co ciekawe, dane te pokazują wyraźny kontrast pomiędzy liczbą bitcoinów, które zostały zdeponowane i wypłacone na giełdzie Coinbase. Jak pokazuje wykres, giełda odnotowała obecnie około 10 tys. więcej depozytów (ponad 16 tys.), w porównaniu do znacznie mniejszej liczby (około 7 tys.) zleceń wypłaty.

coinbase bitcoin wykres

Za wszystkim stoją wieloryby

Duża ilość bitcoinów opuszczających giełdę i odpowiednio niska liczba transakcji wypłat sugeruje, że mniejsza liczba inwestorów, wypłacała większe kwoty. Oznacza to, że masowe wyjście z giełdy jest skutkiem działania dużych inwestorów, czyli tzw. wielorybów.

Historycznie, fakt, że wieloryby przenoszą swoje cyfrowe aktywa z platform transakcyjnych do bezpieczniejszych miejsc, takich jak portfele kryptowalutowe, zakłada, że chcą oni hodlować swoje monety. Kiedy grube ryby mają tendencję do zabezpieczania swoich bitcoinów, może to być pozytywny sygnał dla bitcoina i jego ceny.

Według ekspertów rynkowych, masowe wypłaty wskazują na nadchodzącą hossę, która zazwyczaj rozpoczyna się kilka miesięcy po tym, jak wielkość przeciętnej wypłaty, osiągnie najwyższy poziom w roku. Jak twierdzi analityk rynku Ki Young Ju, dyrektor generalny firmy CryptoQuant, najlepszym czasem na zakup BTC, jest właśnie wtedy, kiedy wieloryby opuszczają rynek.

Wyjście wielorybów z rynków nie jest jedynym powodem, który może świadczyć o tym, że BTC przygotowuje się do hossy. Podstawowy wskaźnik, jakim jest hash rate, sugeruje, że najstarsza kryptowaluta może wkrótce przeskoczyć trend wzrostowy. Hash rate znajduje się obecnie na poziomie 125 TH/s.

 

jak wybrać giełdę kryptowalut
reklama
reklama