Wieloryby kupiły BTC za prawie 3 mld USD, podczas załamania rynku | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby kupiły BTC za prawie 3 mld USD, podczas załamania rynku

Konrad Juszczyk
krach

Najwięksi inwestorzy w bitcoina wykorzystali spadek na rynku, aby dobudować swoją pozycję. Nowi inwestorzy z kolei masowo tracili swoje środki. Według firmy analitycznej Chainalysis wieloryby kupiły na dołku łącznie około 77,000 BTC, co przekłada się na $....

Ostatnie ruchy wielorybów

19 maja największa kryptowaluta na świecie nie zatrzymała swoich spadków na poziomie wsparcia wynoszącym około 40,000 USD, pociągając za sobą resztę rynku. W najgorszym momencie BTC spadł do około 30,000 USD, po czym skorygował się powyżej 36,000 USD. Podczas gdy rynek kryptograficzny krwawił, a rzeź spowodowała masowe likwidacje pozycji i wypleniła nowych inwestorów, największe adresy kryptograficzne dokupowały bitcoiny.

Chainalysis

Według firmy Chainalysis zajmującej się analizą blockchain wieloryby kupiły łącznie około 77,000 BTC, czyli prawie 3 miliardy dolarów po dzisiejszym kursie. Szczególne zainteresowanie na zakup bitcoinów przypadło na poziom oscylujący od 30,000 USD do 35,000 USD.

Nowi inwestorzy tracą

Inwestorzy, którzy wpadli w rozpacz i sprzedali swoje bitcoiny ubiegłego tygodnia, ponieśli stratę w wysokości 3,2 miliarda dolarów, wynika z raportu opublikowanego w środę przez Philipa Gradwella, głównego ekonomistę Chainalysis. Większość strat, według badania, pochodziła od inwestorów, którzy kupili bitcoin mniej niż 13 tygodni temu; to znaczy od nowicjuszy na rynku, którzy spanikowali, gdy ceny zaczęły spadać.

Pod względem bezwzględnych strat w dolarach ubiegły tydzień był najgorszym w historii dla inwestorów bitcoinowych. Liczby dla Ethereum są niższe, ale wzór jest podobny. – powiedział ekonomista Philip Gradwell.

Załamanie rynku doprowadziło do tego, że 1,2 miliona BTC weszło na giełdy ze stratami od 5% do 25% w porównaniu do kursu w momencie, gdy zostały one przesłane na portfel prywatny. Inwestorzy sprzedali również 120,000 BTC ze stratą powyżej 25%. Była to największa tygodniowa strata w dolarach w historii kryptowalut, ale wciąż znajduje się poniżej procentowych spadków odnotowanych na przykład pod koniec 2017 roku i marca 2020 roku.

Chociaż ludzie ponieśli straty, to nie były one wyjątkowo duże w ujęciu procentowym. – czytamy w raporcie.

sprzedaż bitcoinów podczas załamania rynku
krach
reklama
reklama