Wielka Brytania: obcokrajowcy zwolnieni z podatku od kryptowalut

Wielka Brytania: obcokrajowcy zwolnieni z podatku od kryptowalut

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francji

Od niedzieli Wielka Brytania egzekwuje ulgę podatkową od kryptowalut dla obcokrajowców korzystających z lokalnych giełd i brokerów. To część planu rządu, aby przekształcić kraj w centrum kryptowalut.


Od 1 stycznia 2023 roku zagraniczni inwestorzy kryptowalutowi, którzy współpracują z lokalnymi brokerami lub menedżerami są zwolnieni z płacenia podatków w Wielkiej Brytanii. Rządowy organ podatkowy HM Revenue and Customs stwierdził, że kraj w ten sposób chce przyciągnąć globalnych inwestorów:

To zwolnienie jest ważnym czynnikiem w przyciąganiu globalnych inwestorów, co oznacza, że zagraniczni inwestorzy nie zostaną wprowadzeni do podatku U.K.

Aby wykorzystać pozycję Wielkiej Brytanii jako centrum zarządzania inwestycjami, to zwolnienie zostało rozszerzone o aktywa kryptowalutowe.

Wielka Brytania jako centrum kryptowalut

Zwolnienie podatkowe to część planu premiera Rishi Sunaka, który chce przekształcić Wielką Brytanię w centrum kryptowalut. Kraj ma już przewodnik podatkowy dla rezydentów handlujących kryptowalutami. Parlament debatuje nad szeroko zakrojoną ustawą o usługach i rynkach finansowych, która, jeżeli zostanie uchwalona, da lokalnym regulatorom finansowym więcej uprawnień nad kryptowalutami. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii planuje także rozpocząć konsultacje w najbliższych tygodniach na temat tego, w jaki sposób sektor kryptowalut może być regulowany.

Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francjireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.