FCA wyda 15 mln USD na ostrzeganie przed rynkiem krypto | Wiadomości | CrypS.

FCA wyda 15 mln USD na ostrzeganie przed rynkiem krypto

Redakcja
dyrektor fca zwraca uwagę na bitomaty

Financial Conduct Authority (FCA), brytyjski organ odpowiedzialny za regulację usług finansowych w kraju, rozpoczyna kampanię marketingową. Za jej pomocą chce ostrzec inwestorów przed ryzykiem związanym z kryptowalutami.

CEO Nikhil Rathi ogłosił ten ruch w czwartkowym przemówieniu. FCA wyda na tę kampanię 11 milionów funtów (około 15 milionów dolarów). Podczas ogłoszenia, Rathi powiedział, że prawie 2,5 miliona mieszkańców Wielkiej Brytanii posiada kryptowaluty.

Następnie ocenił on bazę użytkowników kryptowalut, wyjaśniając, że kampania będzie skierowana do młodszej grupy demograficznej. Według niego wielu inwestorów kryptowalutowych to prawdopodobnie młodsi ludzie, którzy są skłonni do działania “mniej racjonalnie i bardziej emocjonalnie”. Rathi dodał, że często są oni wciągani przez “anonimowych i nieobliczalnych influencerów z mediów społecznościowych”.

Memowe akcje i kryptowaluty eksplodowały popularnością wśród generacji Z w ostatnich miesiącach. W wyniku tego boomu, wielu młodych influencerów zaczęło promować w mediach społecznościowych kryptowaluty takie jak Safemoon. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie, TikTok zakazał w zeszłym tygodniu reklamowania krypto treści.

Rathi powiedział, że FCA zazwyczaj nie angażuje się w sprawy osób w wieku od 18 do 30 lat, ale zauważył, że ludzie w tym przedziale wiekowym są “bardziej skłonni do bycia wciągniętymi przez media społecznościowe”. Następnie omówił on gorączkę GameStop i porównał ją do rynku kryptowalut.

Ogłoszenie kampanii nie jest jedynym znakiem, że FCA zajmuje stanowisko przeciwko przestrzeni kryptowalutowej. Jest to jeden z wielu organów regulacyjnych, które niedawno wydały ostrzeżenie dotyczące Binance. FCA zakazała giełdzie oferowania instrumentów pochodnych w Wielkiej Brytanii. Ostrzegła również, że inwestorzy kryptowalut “mogą stracić wszystkie swoje pieniądze”.

Wiele firm kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii oczekuje obecnie na zatwierdzenie regulacyjne od FCA, aby nadal działać w kraju. Były one zobowiązane do rejestracji przed 10 stycznia 2021 r., przy czym decyzja w sprawie statusu regulacyjnego każdej firmy miała zostać podjęta 9 lipca. Ten termin został teraz przesunięty na marzec 2022 roku.

dyrektor fca zwraca uwagę na bitomatyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.