Wenezuelscy użytkownicy MetaMask twierdzą, że stracili dostęp do portfeli | Wiadomości | CrypS.

Wenezuelscy użytkownicy MetaMask twierdzą, że stracili dostęp do portfeli

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
metamask inwestorzy instytucjonalni

Użytkownicy MetaMask z Wenezueli twierdzą, że nie mogą już korzystać z popularnego portfela cyfrowych aktywów.

Pierwsze wiadomości o tym problemie zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych w środę. Więcej informacji napłynęło w czwartek rano. Przypuszczalnym powodem jest API dla Infura – sieci infrastruktury węzłów blockchain.

Na stronie wsparcia technicznego MetaMask znajduje się informacja, że “MetaMask i Infura są niedostępne w niektórych jurysdykcjach z powodu zgodności z prawem”. Umieszczono tam również zrzut ekranu z komunikatem podobnym do tego, który jest rozpowszechniany w mediach społecznościowych.

Blokada skłoniła inwestorów do używania sieci VPN w celu obejścia problemu.

Na razie nie wiadomo, czy zgłoszone blokady oznaczają zaostrzenie przepisów w stosunku do innych krajów objętych sankcjami przez USA i inne rządy. Wydaje się, że dotknięci zostali również użytkownicy z Iranu i Libanu, chociaż większość dostępnych informacji dotyczy Wenezueli.

 

metamask inwestorzy instytucjonalnireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.