Wenezuela wdrożyła pierwszy satelitarny węzeł BTC | Wiadomości | CrypS.

Wenezuela wdrożyła pierwszy satelitarny węzeł BTC

Michał Misiura
wenezuela

Dzięki pierwszemu, satelitarnemu węzłowi BTC, Wenezuelczycy będą mogli przetwarzać transakcje bez połączenia z Internetem. To bardzo istotne udogodnienie dla kraju, borykającego się z częstymi przerwami w działaniu sieci. 

Za realizacją projektu stoi zespół AnibalCripto, kierowany przez Anibala Garrido, natomiast pomysłodawcą jest latynoamerykański start-up Cryptobuyer, który koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań dla płatności kryptowalutami. Wenezuelski kosmiczny węzeł korzysta z usług firmy Blockstream, która zakontraktowała satelitę EUTELSAT-113. Przesyłane z niej dane pomiędzy punktami końcowymi, umożliwiają bitcoinowe płatności offline.

W komentarzu udzielonym portalowi Decrypt, Anibal Garrido wyjaśniał, że pakiet danych z satelity odbierany jest przez naziemny węzeł. Firma ma nadzieję rozszerzyć dostęp do rozwiązania poprzez wdrożenie sieci kratowej. Pozwoliłoby to na transmisję danych pomiędzy różnymi urządzeniami.

Z pomocą Wenezueli

Pierwsza antena, odbierająca sygnał z kosmicznego węzła, stanęła w Walencji. Cryptobuyer wybrał to miasto z uwagi na jego przemysłowy charakter i brak wysokiej zabudowy, która mogłaby zakłócać sygnał. Po pierwszym powstaną dwa kolejne naziemne węzły. Miejscem ich lokalizacji będą Puerto Ordaz i stolica kraju, czyli Caracas.

Zaczęliśmy w Wenezueli ze względu na oczywiste problemy z łącznością, a Cryptobuyer zawsze szuka sposobu, aby być odpornym na tego rodzaju problemy, przewidując wszelkie możliwe sytuacje awaryjne – komentował dla Decrypt CEO projektu – Jorge Farias.

3 wenezuelskie anteny połączone z satelitą EUTELSAT-113 to pierwszy etap ambitnego projektu. Jego celem jest zwiększenie niezakłóconego dostępu do bitcoinowych płatności w kraju słynącym z najwolniejszych prędkości Internetu na kontynencie. Cała infrastruktura technologiczna Wenezueli znajduje się na poziomie poniżej światowej średniej. Ponadto w kraju dochodzi do częstych przerw w dostawach prądu, przez co jego znaczne obszary pozostają bez zasilania.

Źródło: Decrypt

wenezuela
reklama
reklama