Według regulaminu użytkownicy Celsiusa zrzekli się praw do swoich kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Według regulaminu użytkownicy Celsiusa zrzekli się praw do swoich kryptowalut

Mariusz Przepiórka
celsius wyciek danych

Według prawników firmy Celsius, 1,7 mln zarejestrowanych użytkowników Celsiusa w ponad 100 krajach zrzekło się praw do kryptowalut, które zdeponowali na kontach Earn i Borrow.


Podczas pierwszego posiedzenia sądu w sprawie upadłości Celsiusa prawnicy z kancelarii Kirkland pod przewodnictwem Pata Nasha szczegółowo opisali, w jaki sposób użytkownicy detaliczni z kontami Earn i Borrow przenieśli tytuł własności swoich monet na firmę zgodnie z jej warunkami świadczenia usług. W rezultacie Celsius ma prawo do swobodnego dysponowania tymi tokenami.

Pojawiły się również wątpliwości prawne, czy posiadacze kont Custody zachowują tytuł do swoich aktywów. Warunki świadczenia usług firmy Celsius wskazują, że firma nie może używać tokenów na kontach Custody bez zgody użytkownika. Celsius wstrzymał nagrody i wypłaty dla wszystkich użytkowników w dniu 13 czerwca i od tego czasu ustały także wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, likwidacje i wydawanie nowych pożyczek.

Adwokat David Silver podsumował roszczenia Celsiusa do funduszy użytkowników, pisząc na Twitterze, że użytkownicy powinni „przestać myśleć o tym, jak o swoich kryptowalutach, ponieważ technicznie wszystko należy do firmy”.

Celsius kontynuuje działalność wydobywczą

Firma twierdzi również, że w celu spłaty zadłużenia może sprzedać bitcoiny, które wydobywa za pośrednictwem swego oddziału górniczego. Dyrektor generalny Celsiusa Alex Mashinsky potwierdził we wniosku o ogłoszenie upadłości, że jego firma planowała wygenerować około 15 000 BTC do 2023 roku, jednak David Silver miał wątpliwości co do tego twierdzenia.

Silver, który wypowiadał się na Twitterze po zakończeniu posiedzenia sądu, stwierdził, że zapowiedzi Celsiusa dotyczące wydobycia BTC mogą być niezgodne z prawdą.

Według słów Pata Nasha z wstępnego przesłuchania, dział wydobywczy firmy obecnie pozyskuje 14,2 BTC dziennie i zamierza wydobyć 10 100 BTC w 2022 roku. Klienci Celsiusa mogą natomiast zdecydować się na otrzymanie pomniejszonej kwoty w gotówce lub utrzymać ‘długie” pozycje kryptowalutowe w oczekiwaniu na wzrost wartości bitcoina.

celsius wyciek danych
reklama
reklama