Web3 obecne na Paris Fashion Week | Wiadomości | CrypS.

Web3 obecne na Paris Fashion Week

Autor: Anna Sutowicz
Web3 na Paris Fashion Week

Web3 miało niewielką, jednak ważną rolę na Paris Fashion Week. Zaprezentowano cyfrową kolekcję M3TALOVE.


W tym roku Paris Fashion Week składał się z 64 pokazów i 42 prezentacji. Genialnie podkreślił trendy na nadchodzące sezony. Kiedy większość projektantów i uczestników Paris Fashion Week 2022 celebrowała elementy fizyczne, pokazy mody i „namacalne projekty” – garstka twórców wykorzystała funkcje Web3, by w ten sposób zademonstrować ogromny cyfrowy potencjał mody. 

Cyfrowa kolekcja M3TALOVE na Paris Fashion Week

Victor Weinsanto, francuski projektant, który uruchomił swoją markę w 2020 powiedział, że wirtualne światy pozwalają twórcom projektować bez konieczności korzystania z prawdziwych tkanin i materiałów:

W pewnym sensie zapewnia to zrównoważony rozwój, mimo że do stworzenia takich kolekcji zużywa się dużo energii i czasu.

Victor Weinsanto ujawnił swoją pierwszą cyfrową kolekcję M3TALOVE. W przeciwieństwie do innych projektów tygodnia mody, kolekcja M3TALOVE została zaprezentowana jako hologramy 3D w serii szklanych gablot umieszczonych w ciemnym pomieszczeniu, wyposażonym w jasne światła i DJ-a. Kolekcja była efektem współpracy Weinsanto i K-Popowego zespołu – Lightsum. Zdaniem Weinsanto, kolekcja M3TALOVE była jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie non-fungible token (NFT) do zaprezentowania współpracy muzyką, światem metaverse i modą:

Chciałem, aby kolekcja była możliwa do noszenia, ale nadal miała szczegóły, które byłyby niemożliwe do włączenia w prawdziwym życiu.

Richard Hobbs, założyciel i dyrektor operacyjny Brand New Vision (BNV), czyli platformy Web3 stojącej za M3TALOVE również powiedział, że pomysł na tę kolekcję był zainspirowany możliwościami połączenia kultury K-pop z modą:

To było doświadczenie współpracy z Victorem prezentującym swoje koncepcje każdemu z ośmiu członków Lightsum, którzy następnie przekazali swoje komentarze i sugestie, zanim BNV przekształcił szkice w cyfrowe stroje, wraz z indywidualnymi spersonalizowanymi awatarami dla ośmiu dziewczyn.

Hobbs zauważył także, że M3TALOVE jest całkowicie cyfrową kolekcją, a to pozwala na bardziej fantazyjne koncepcje:

Biznes BNV to moda cyfrowa. Jeśli ludzie mogą nosić więcej wirtualnych produktów i wyrażać się w tym świecie, jednocześnie zużywając mniej w świecie rzeczywistym, to prawdopodobnie jest to dobra rzecz.

Zrównoważony rozwój to ważna kwestia, ponieważ wcześniej informowano, że typowy tydzień mody emituje do 48 000 ton metrycznych dwutlenku węgla.

Web3 na Paris Fashion Weekreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.