Wasabi Wallet na celowniku Europolu | Wiadomości | CrypS.

Wasabi Wallet na celowniku Europolu

Mariusz Przepiórka
portfel kryptowalut wasabi wallet jest przedmiotem zainteresowania europolu

Policyjna agencja Unii Europejskiej (Europol) uważnie przygląda się popularnemu portfelowi kryptopowalut Wasabi Wallet. Tak wynika z dokumentów „tylko dla organów śledczych”, do których dotarł portal CoinDesk. Dwuczęściowy raport Europejskiego Centrum ds. Cybeprzestępczości (EC3) analizuje wpływ narzędzia Wasabi Wallet na wykorzystanie blockchainu bitcoina do tropienia przestępstw.

EC3 ostrzega w swym raporcie, że to stosunkowo nowe oprogramowanie może stanowić istotną przeszkodę dla organów ścigania. Wnioski opiera m.in. na raporcie Chainalysis, z którego wynika, że w ciągu ostatnich 3 tygodni w Wasabi Wallet zdeponowano BTC o wartości blisko 50 mln USD. Prawie 30% tych środków pochodziło z darkwebowych rynków. To spora liczba, ponieważ transakcje darkwebowe stanowią jedynie 1% wszystkich transakcji w sieci Bitcoin.

Obserwacje Europolu wskazują na nieustające tarcia między rządami krajów a zwolennikami prywatności bitcoina. Transparentność blockchainu pozwala na śledzenie transakcji i tropienie przestępców. Z drugiej jednak strony zwolennicy prywatności dążą do tego, by możliwości identyfikacji stron transakcji były jak najmniejsze.

Raport EC3 podkreśla, że Wasabi Wallet jest portfelem, który próbuje obejść transparentność bitcoina. Zdaniem autorów chce on dać użytkownikom więcej prywatności poprzez łączenie transakcji i mylenie tropów. Druga część raportu, która pojawiła się w maju, koncentruje się na tym, w jaki sposób śledczy mogą wytropić transakcje Wasabi Wallet i jak korzystać z tego portfela przy zawieraniu transakcji. Raport wyciekł niedawno na jednym z serwisów społecznościowych, a Europol potwierdził jego autentyczność.

portfel kryptowalut wasabi wallet jest przedmiotem zainteresowania europolureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.