Wartość jedyną zaletą bitcoina? Różne podejścia Deutsche Banku i Bank of America | Wiadomości | CrypS.

Wartość jedyną zaletą bitcoina? Różne podejścia Deutsche Banku i Bank of America

Mariusz Przepiórka
bitcoin btc

Inwestycyjne szaleństwo związane z bitcoinem i ogromnym wzrostem jego wartości skupia na sobie uwagę coraz szerszych kręgów opinii publicznej. Nic dziwnego, że swoje opinie na temat rynku kryptowalutowego wygłaszają również wielkie banki, które coraz częściej spoglądają w tę stronę branży finansowej.

Deutsche Bank o Bitcoinie

Ostatnio w swoim raporcie do bitcoina odniósł się Deutsche Bank, który stwierdził, że przy kapitalizacji rynkowej, wynoszącej 1 bln USD, bitcoin jest zbyt ważny, aby go ignorować. Bank podkreśla, że cena bitcoina będzie rosła tak długo, jak będzie rosło zainteresowanie kryptowalutą ze strony firm zarządzających aktywami. Eksperci spodziewają się jednak, że wartość będzie podlegała znacznym wahaniom, z uwagi na ograniczone możliwości wykorzystania bitcoina.

Bank szacuje, że mniej niż 30% aktywności transakcyjnej BTC jest związana z płatnościami. Przykładowo w 2020 roku właściciela zmieniło 28 mln BTC, co odpowiada 150% całkowitej podaży BTC. Dla porównania, w tym samym czasie właściciela zmieniło 40 mld akcji Apple, czyli 270% podaży.

Bank of America lepiej ocenia ETH

Nieco inaczej do sprawy bitcoina podchodzi Bank of America, który uważa, że mimo popularności BTC, to ETH ma większy potencjał. Bank zwraca uwagę przede wszystkim na sieć Ethereum, która w jego opinii jest elastyczniejsza w obsłudze zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Bank of America odnosi się do branży kryptowalutowej w opublikowanym kilka dni temu raporcie. Drugi co do wielkości amerykański kredytodawca twierdzi, że poza możliwym wzrostem ceny, nie ma żadnego innego powodu, dla którego można zainwestować w BTC. Bank zwraca również uwagę na zdecentralizowane finanse, które według niego są „potencjalnie bardziej przełomowe niż bitcoin”.

Morgan Stanley zainteresowany Bithumb

Tymczasem, według doniesień lokalnych mediów w Azji, bank Morgan Stanley rozpoczął negocjacje w celu nabycia udziałów w Bithumb, największej południowokoreańskiej giełdzie kryptowalutowej. Anonimowe źródło ujawniło, że amerykański bank inwestycyjny zwrócił się do spółki Vidente, która posiada około 10 procent udziałów w Bithumb Korea, i rozważa zainwestowanie kwoty w zakresie od 300 mld do 500 mld KRW (od 254 mln do 441 mln USD).

bitcoin btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.