W Ethereum 2.0 stakowane są już ETH warte 35 mld USD | Wiadomości | CrypS.

W Ethereum 2.0 stakowane są już ETH warte 35 mld USD

Redakcja
ethereum eth

Ethereum w ciągu ostatnich siedmiu dni nie radziło sobie najlepiej. Mimo to, inwestorzy nadal wlewali ETH w kontrakt depozytowy Ethereum 2.0.

Od czasu wprowadzenia Beacon Chain w grudniu 2020 roku, społeczność ETH w ramach Ethereum 2.0 zablokowała już 8,3 miliona monet . W tym samym okresie cena ETH wzrosła z 600 USD do ATH na poziomie prawie 4 900 USD.

W maju 2021 r. kontrakt stakingowy aktualizacji sieci Ethereum przekroczył 5 milionów monet o łącznej wartości 14 miliardów dolarów. Od tego czasu gwałtownie wzrosła zarówno cena ETH, jak i ogólna ilość stakowanych monet.

Według Vitalika Buterina, modernizacja sieci Ethereum sprawi, że cały ekosystem będzie bardziej wydajny. Przejście ETH z obecnej sieci proof-of-work na bardziej wydajną i ulepszoną sieć proof-of-stake rozwiąże bowiem problemy z zużyciem energii, opłatami oraz skalowalnością.

W ciągu ostatnich pięciu tygodni ogólna wartość monet stakowanych w ramach kontraktu depozytowego Ethereum 2.0 wzrosła o ponad 7 miliardów dolarów.

Ethereum vs Bitcoin

Pomimo znacznej różnicy między charakterem BTC i ETH, inwestorzy zawsze porównywali te dwie cyfrowe waluty jako magazyn wartości. Podczas gdy Ethereum wzrosło o około 400% w 2021 roku (znacznie więcej niż BTC), adopcja Bitcoina wydaje się rosnąć w znacznie szybszym tempie. Paolo Ardoino, CTO w Bitfinex powiedział:

W ostatnich latach byliśmy świadkami poważnej zmiany w akceptacji, a także użyteczności Bitcoina w Ameryce Łacińskiej. Przyczyniło się to do wzrostu gospodarczego w regionie i zapewniło światu nadzieję na wolność finansową. Intuicyjnie, ludzie widzą przypadki użycia Bitcoina. Czy to jako zabezpieczenie przed inflacją, czy do przekazów pieniężnych, widzimy zmianę w akceptacji kryptowaluty w regionie w krajach tak różnych jak Argentyna, Ekwador, Salwador i Brazylia. Bitcoin pojawił się jako alternatywa dla tradycyjnych systemów płatności. Jesteśmy prawdopodobnie na progu rewolucji technologicznej, w której Bitcoin jest liderem

 

ethereum ethreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.