W depozytach na giełdach jest najmniej BTC od 2016 roku | Wiadomości | CrypS.

W depozytach na giełdach jest najmniej BTC od 2016 roku

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski
level fall

Suma aktywów denominowanych w bitcoinach, a zgromadzonych w formie depozytów na giełdach kryptowalut, spadła do najniższego poziomu od 2016 roku.

Spadek poziomu kapitalizacji w wyniku fali odpływu środków z depozytów, wycofywanych przez klientów tracących zaufanie do instytucji lub pragnących uniknąć strat, jest zmorą i czarnym scenariuszem branży bankowej.

Jednak, jak się okazuje, również giełdom walut wirtualnych zjawisko to potrafi srodze nadepnąć na odcisk. Jak bowiem wynika z danych opublikowanych przez stronę glassnode.com, poziom zasobów w BTC, zakumulowanych na platformach giełdowych, jest najniższy od 2016 roku.

wykres - depozyty BTC / glassnode
Źródło: glassnode

Co ciekawe, zjawisko to idzie w parze ze spadkiem ogólnej liczby transferów wycofywanych z giełd środków wirtualnych. Generalny odpływ kryptopieniędzy z giełd nie oznacza także zupełnego braku ich dopływu; ten ostatni jednakże przekłada się raczej na zwiększenie rozmiarów przeciętnego depozytu, niż na utrzymanie ich liczby.

wykres - depozyty BTC / glassnode
Źródło: glassnode

Ogólny trend nie powinien budzić zdziwienia, biorąc pod uwagę tak czynniki ekonomiczne, jak i techniczne. Odnośnie do tych pierwszych, zapaść gospodarcza wywołana zarazą pobudziła naturalne w czasie kryzysów tendencje do wzmożonej tezauryzacji – naturalną reakcją w takich warunkach jest wycofywanie aktywów z obrotu i ukrywanie ich w bezpiecznych, prywatnych lokacjach w obawie przed stratami na rynku i rządowymi konfiskatami.

Względem drugiej kategorii czynników, wspomnieć należy oczywiście o zbliżającym się, majowym halvingu bitcoina, który w powszechnym przewidywaniu podniesie jego cenę – co z kolei oczywiście zniechęca do inwestycyjnego ryzyka, skoro posiadane zasoby BTC w niedalekiej perspektywie czasowej mają szansę same i bez osobistej aktywności inwestora zwiększyć swoją wartość.

level fallreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.