W Austrii zapłacisz kryptowalutami w 2500 sklepach | Wiadomości | CrypS.

W Austrii zapłacisz kryptowalutami w 2500 sklepach

Zerelik Maciej
austria kryptowaluty

Austriacka firma fintechowa – Salamantex ogłosiła wdrożenie kryptowalut jako nowej opcji płatności, w ponad 2.500 sklepach. Sprzedawcy będą otrzymywać pieniądze bezpośrednio w euro, aby nie ponosili oni ryzyka kursowego.

W Austrii zapłacisz Bitcoinem, Dashem i Ethereum

Salamantex jest firmą oferującą płatności cyfrowe, zarejestrowaną przez Financial Market Authority (FMA), która zintegrowała system płatności A1, umożliwiający właścicielom Bitcoin, Dash i Ethereum korzystanie z kryptowalut jako środka płatniczego w każdym z partnerskich sklepów.

Niezależnie od metody płatności stosowanej przez klienta, sprzedawca otrzyma kwotę zakupów w euro i dlatego nie ponosi żadnego ryzyka kursowego ani walutowego.

„Naszym celem jest sprawienie, aby płacenie cyfrowymi walutami było tak łatwe i naturalne, jak to ma miejsce od dziesięcioleci, w przypadku kart kredytowych . Dzięki A1 mamy partnera na terenie całej Austrii, który, podobnie jak my, jest przekonany o tym przyszłościowym systemie płatności i pracuje nad tym, aby płatności przy użyciu cyfrowych środków płatniczych były dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców. Akceptacja kryptowalut otwiera nowe, zamożne grupy klientów i umożliwia handlowcom pozycjonowanie się jako pionierzy w swojej branży”.

– powiedział Markus Pejacsevich, COO firmy Salamantex

Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność

Austria jest jednym z pierwszych krajów europejskich, który umożliwił dokonywanie płatności kryptowalutowych na tak dużą skalę. W miarę jak coraz więcej krajów zaczyna wdrażać nowe systemy w celu wyeliminowania gotówki, częściowo ze względu na pandemię koronawirusa, kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej.

„Chociaż Austria jest tradycyjnie krajem o dużym zainteresowaniu gotówką, ostatnie kilka miesięcy doprowadziło do zmiany mentalności po tym, jak rząd i detaliści wezwali ludzi do tego, by w miarę możliwości przestawili się przede wszystkim na bezgotówkowe transakcje płatnicze”.

Salamantex planuje również w najbliższej przyszłości rozszerzyć swoje usługi w zakresie płatności kryptowalutowych na kraje sąsiednie.

austria kryptowaluty
reklama
reklama