W 2024 roku możemy spodziewać się masowej ilości airdropów | Wiadomości | CrypS.

W 2024 roku możemy spodziewać się masowej ilości airdropów

Karolina Kropopek

Interakcja z projektami we wczesnych fazach ich rozwoju dla niektórych osób może wydawać się owocnym sposobem do zarabiania na kryptowalutach.


  • Airdropy przyciągają coraz więcej uwagi. Z tego powodu stanowią one część marketingu coraz szerszej ilości projektów z branży Web3
  • Zdaniem ekspertów to właśnie airdropy mogą stanowić największą zachętę dla nowych inwestorów do wejścia na rynek wirtualnych walut w 2024 r.

Nadchodzi “sezon airdropów”

Wielu inwestorów zbierających tzw. airdropy za swój wkład w rozwój czy testowanie danego projektu kryptograficznego we wczesnej fazie jego rozwoju, mogło osiągnąć lukratywne zyski. Świadomość na temat takich zachęt do uczestnictwa w tej przestrzeni podniosło m.in. Arbitrum, Celestia, czy Pyth Network. Przeciętny użytkownik mógł otrzymać nawet do 10 tys. dol. za integrację z niektórymi z nich.

Optymizm analityków mówiący o podtrzymaniu trendu w 2024 r. ma związek chociażby z 22,1 mld dol. inwestycji skierowanych do startupów kryptowalutowych przez fundusze venture capital (VC) w 2022 r. Według popularnej platformy analitycznej DefiLama był to najwyższy roczny przepływ kapitału w historii rynku wirtualnych walut.

Nadejście bessy nie było najlepszym czasem na wprowadzanie nowych produktów kryptowalutowych. Eksperci uważają natomiast, iż airdropy dołożą swoją cegiełkę w przyciąganiu użytkowników do tej przestrzenii. Oprócz bycia częścią kampanii marketingowych mają one na celu zapewnienie zwrotów dla VC które w nie zainwestowały.

Biorąc pod uwagę początek hossy, która potrwa do 2025 r., VC będą mogły sprzedać swoje tokeny w tym okresie. Dlatego uważam, że nadchodzi wiele dużych zrzutów, takich jak LayerZero, EigenLayer i zkSync

– stwierdził członek brazylijskiej firmy badawczej Paradigma Education.

Nie każdy skorzysta z airdropu

Z uwagi na to, iż większość projektów wymaga od osób chcących otrzymać airdropy, szeregu interakcji, nie każdy będzie mógł skorzystać z takich zrzutów. Użytkownicy, którzy “odrobią pracę domową” z pewności zostaną odpowiednio nagrodzeni.

Eksperci ostrzegają również przed tym, iż airdrop – choć darmowy – jest inwestycją, w którą władane są nie pieniądze, lecz czas i zaangażowanie. Tak więc nie każde takie działanie może się zwrócić.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.