Voyager: oddamy depozyty w USD, ale kryptowaluty nie są objęte gwarancją | Wiadomości | CrypS.

Voyager: oddamy depozyty w USD, ale kryptowaluty nie są objęte gwarancją

Mariusz Przepiórka
voyager nie obiecuje pełnego zwrotu kryptowalut klientów

Broker kryptowalutowy Voyager Digital przedstawił aktualizację swojego planu rekompensat dla klientów i wznowienia dostępu do kont. Firma wyjaśniła, że depozyty w USD są bezpieczne, jednak nie może zagwarantować zwrotu kryptowalut.


W ostatnim oświadczeniu firma Voyager zapewniła klientów, że depozyty w USD zostaną zwrócone właścicielom po przeprowadzeniu procesu uzgadniania sald. Wszystkie dolary należące do klientów mają być przechowywane w Metropolitan Commercial Bank z Nowego Jorku i są ubezpieczone przez FDIC, co daje klientom ochronę do wysokości 250 tys. USD w przypadku upadłości banku MCB.

Firma Voyager została objęta postępowaniem ze strony FDIC za to, że wcześniej reklamowała konta swoich klientów jako ubezpieczone przez FDIC, nawet w przypadku upadku firmy. Broker od tego czasu zaktualizował swoją stronę internetową, aby wyjaśnić, że to ubezpieczenie w rzeczywistości nie dotyczy upadku Voyagera.

Na szczęście dla klientów, nie powinno to mieć znaczenia dla posiadaczy depozytów w USD, których całość jest przechowywana w MCB objętym ubezpieczeniem FDIC. Z drugiej strony jednak broker stwierdza, że prawa depozytariuszy wobec depozytów kryptowalutowych w przypadku upadłości firmy są „niejasne”.

Spółka przedstawia plan restrukturyzacji

Voyager wyjaśnia też, że na swojej platformie przechowuje około 1,3 mld USD w aktywach kryptowalutowych. Kolejne 650 mln USD w kryptowalutach jest przechowywane w roszczeniach wobec 3AC – niewypłacalnej firmy, której postępowanie upadłościowe jest w toku. Zasoby kryptowalutowe obejmują kombinację 350 mln USDC i 15 250 BTC. Voyager wskazuje, że całkowity zwrot środków będzie uzależniony od odzyskania aktywów 3AC.

Broker przedstawił również pomysł na spłatę zobowiązań wobec klientów. Zgodnie z nim otrzymają oni kombinację następujących elementów, z zastrzeżeniem pewnych maksymalnych progów: proporcjonalny udział w kryptowalutach; proporcjonalny udział w środkach odzyskanych z 3AC; proporcjonalny udział w akcjach zwykłych zreorganizowanej spółki; oraz proporcjonalny udział w istniejących tokenach Voyager. Plan reorganizacji może ulec zmianie i wymaga wcześniejszego zatwierdzenia przez sąd.

voyager nie obiecuje pełnego zwrotu kryptowalut klientów
reklama
reklama