Vitalik Buterin rozmawiał o kryptowalutach z byłym prezydentem Argentyny

Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu

Były prezydent Argentyny Mauricio Macri spotkał się ze współzałożycielem Ethereum, Vitalikiem Buterinem, aby omówić sprawy blockchain i aktywów cyfrowych.

Spotkanie dwóch światów

Według Mauricio Macri tematem rozmów z Buterinem była rola kryptowalut i możliwości, jakie daje blockchain dla państw takich jak Argentyna. Były prezydent nazwał Ethereum jedną z najbardziej innowacyjnych zdecentralizowanych technologii naszego stulecia. Według lokalnych mediów Vitalik przybył po cichu do Buenos Aires 17 grudnia i niespodziewanie pojawił się na imprezie zorganizowanej przez The Graph z okazji rocznicy uruchomienia głównej sieci.

Ponoć twórca Ethereum przybył na imprezę w ostatniej chwili w czarnej koszulce, pozornie wtapiając się w resztę uczestników, ale społeczność kryptograficzna natychmiast go rozpoznała. Podczas spotkania z przedsiębiorcami z branży fintech i kryptowalut Buterin wypowiedział się przychylnie na temat Proof-of-Humanity, czyli systemu weryfikacji tożsamości dla uniwersalnego dochodu podstawowego.

Przyszedł zjeść pizzę i porozmawiać o ekosystemie. Wyglądał jak gwiazda rocka – wszyscy chcieli zrobić z nim zdjęcie. Grałem w tenisa stołowego, rozmawiałem. Myślę, że mu się to podobało. – powiedziała Lauren Fabrice z The Graph.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->