Były prezydent Argentyny Mauricio Macri spotkał się ze współzałożycielem Ethereum, Vitalikiem Buterinem, aby omówić sprawy blockchain i aktywów cyfrowych.
Spotkanie dwóch światów
Według Mauricio Macri tematem rozmów z Buterinem była rola kryptowalut i możliwości, jakie daje blockchain dla państw takich jak Argentyna. Były prezydent nazwał Ethereum jedną z najbardziej innowacyjnych zdecentralizowanych technologii naszego stulecia. Według lokalnych mediów Vitalik przybył po cichu do Buenos Aires 17 grudnia i niespodziewanie pojawił się na imprezie zorganizowanej przez The Graph z okazji rocznicy uruchomienia głównej sieci.
Ponoć twórca Ethereum przybył na imprezę w ostatniej chwili w czarnej koszulce, pozornie wtapiając się w resztę uczestników, ale społeczność kryptograficzna natychmiast go rozpoznała. Podczas spotkania z przedsiębiorcami z branży fintech i kryptowalut Buterin wypowiedział się przychylnie na temat Proof-of-Humanity, czyli systemu weryfikacji tożsamości dla uniwersalnego dochodu podstawowego.
Przyszedł zjeść pizzę i porozmawiać o ekosystemie. Wyglądał jak gwiazda rocka – wszyscy chcieli zrobić z nim zdjęcie. Grałem w tenisa stołowego, rozmawiałem. Myślę, że mu się to podobało. – powiedziała Lauren Fabrice z The Graph.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
