Vitalik Buterin rozmawiał o kryptowalutach z byłym prezydentem Argentyny | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin rozmawiał o kryptowalutach z byłym prezydentem Argentyny

Konrad Juszczyk
Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu

Były prezydent Argentyny Mauricio Macri spotkał się ze współzałożycielem Ethereum, Vitalikiem Buterinem, aby omówić sprawy blockchain i aktywów cyfrowych.

Spotkanie dwóch światów

Według Mauricio Macri tematem rozmów z Buterinem była rola kryptowalut i możliwości, jakie daje blockchain dla państw takich jak Argentyna. Były prezydent nazwał Ethereum jedną z najbardziej innowacyjnych zdecentralizowanych technologii naszego stulecia. Według lokalnych mediów Vitalik przybył po cichu do Buenos Aires 17 grudnia i niespodziewanie pojawił się na imprezie zorganizowanej przez The Graph z okazji rocznicy uruchomienia głównej sieci.

Ponoć twórca Ethereum przybył na imprezę w ostatniej chwili w czarnej koszulce, pozornie wtapiając się w resztę uczestników, ale społeczność kryptograficzna natychmiast go rozpoznała. Podczas spotkania z przedsiębiorcami z branży fintech i kryptowalut Buterin wypowiedział się przychylnie na temat Proof-of-Humanity, czyli systemu weryfikacji tożsamości dla uniwersalnego dochodu podstawowego.

Przyszedł zjeść pizzę i porozmawiać o ekosystemie. Wyglądał jak gwiazda rocka – wszyscy chcieli zrobić z nim zdjęcie. Grałem w tenisa stołowego, rozmawiałem. Myślę, że mu się to podobało. – powiedziała Lauren Fabrice z The Graph.

Vitalik Buterin o tym dlaczego Bitcoin może zostać z tyłu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.