Visa potwierdza plany integracji płatności w stablecoinach | Wiadomości | CrypS.

Visa potwierdza plany integracji płatności w stablecoinach

Redakcja
visa

Firma płatnicza Visa dąży do opracowania „pamięci mięśniowej” dla płatności, która umożliwi konwersję aktywów cyfrowych na waluty fiat na jej platformie. Takie informacje podał serwis Cointelegraph.


Podczas konferencji StarkWare Sessions 2023 w Tel Awiwie, szef działu ds. kryptowalut Visa Kai Sheffield potwierdził, że firma testuje możliwość dokonywania transakcji rozliczeniowych w stablecoinie USD Coin (USDC) na Ethereum. Podkreślił jednak, że chodzi tu jedynie o płatności o wysokiej wartości.

To jest jeden z obszarów, w którym chcemy budować pamięć mięśniową. Tak jak możemy wymieniać dolary i euro w transakcji transgranicznej, musimy mieć możliwość wymiany między cyfrowymi walutami z tokenów a tradycyjnymi walutami.

Przypomniał też, że platforma Visa działa w całości w oparciu o międzybankowy system SWIFT. Z powodu ograniczeń tego systemu firma nie jest w stanie dokonywać płatności tak często, jak by chciała. Bada więc możliwość włączenia blockchaina do swojej istniejącej sieci. Szef jednostki Visa zajmującej się kryptowalutami wyjaśnił:

Oczywiście, że eksperymentowaliśmy i publicznie to ogłaszaliśmy. Testowaliśmy, jak faktycznie przyjmować płatności rozliczeniowe w stablecoinach.

W styczniu prezes Alfred Kelly wyraził przekonanie, że „stablecoiny” i CBDC mogą „odegrać znaczącą rolę w płatnościach”. Co więcej ogłosił, że firma prowadzi szereg inicjatyw w tym kierunku.

Według Sheffielda, Visa przygląda się, jak zastosować nową technologię do usprawnienia istniejących kanałów międzybankowych.

Cykliczne płatności na StarkNet

W grudniu 2022 roku Visa przeprowadziła proof of concept dla automatycznych płatności cyklicznych za pośrednictwem warstwy 2 Ethereum StarkNet.

W przeciwieństwie do tradycyjnych mobilnych aplikacji bankowych, budowanie automatycznych płatności cyklicznych w dAppach nie jest łatwym zadaniem.

Aby go rozwiązać, zespół zastosował koncepcję zwaną abstrakcją kont. Innowacja pozwoliła na przesyłanie płatności za pomocą portfela bez konieczności podpisywania każdej transakcji.

visareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.