Virgil Griffith zwolniony za kaucją | Wiadomości | CrypS.

Virgil Griffith zwolniony za kaucją

Michał Misiura
deweloper ethereum wyjdzie za kaucją

Deweloper Ethereum zatrzymany w Stanach Zjednoczonych za prowadzenie szkoleń w Korei Północnej, wyjdzie z aresztu za poręczeniem w wysokości 1 mln USD – zdecydował sąd. 

Virgil Griffith będzie oczekiwać na proces w domu swoich rodziców w Alabamie. Deweloper Ethereum został aresztowany za rzekome naruszenie Międzynarodowej Ustawy o Nadzwyczajnych Uprawnieniach Gospodarczych (IEEPA), podróżując do Korei Północnej na konferencję dotyczącą kryptowalut zorganizowaną przez rząd w Pjongjangu.

Griffith był szefem działu specjalnych projektów Fundacji Ethereum. Zatrzymany w Święto Dziękczynienia na lotnisku w Los Angeles, jest chwilowo zawieszony w pełnieniu tej funkcji. Przeciwko jego aresztowaniu protestowało wiele osób związanych z branżą kryptowalut, m.in. twórca Ethereum – Vitalik Buterin.

deweloper ethereum wyjdzie za kaucjąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.