Użytkownik Tornado Cash "dustuje" portfele celebrytów | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik Tornado Cash „dustuje” portfele celebrytów

Redakcja
tornado cash

Anonimowy troll wysyła celebrytom Ethereum z portfela Tornado Cash – przypuszczalnie w celu zademonstrowania, jak trudno będzie rządowi USA wyegzekwować zakaz korzystania z miksera kryptowalut.


Jak dotąd napastnikowi udało się „zdustować” portfele Jimmiego Fallona, dyrektora generalnego Coinbase Briana Armstronga i YouTubera Logana Paula. „Dustować” oznacza, że że ich portfele Ethereum otrzymały niewielkie ilości ETH (patrz czym jest kryptowalutowy pył).

Kilka dni temu Departament Skarbu USA nałożył sankcje na Tornado Cash, narzędzie do mieszania monet Ethereum. Tornado Cash wcześniej łączył transakcje, aby ukryć ich pochodzenie i znacznie utrudnić ustalenie, skąd wysyłano cyfrowe pieniądze.

Władze twierdzą, że przestępcy – w tym Lazarus Group, sponsorowana przez państwo północnokoreańskie grupa hakerska – używali tej aplikacji do prania brudnych pieniędzy o wartości miliardów dolarów.

Czy władze podejmą działania?

Obecnie obywatele USA nie mogą wchodzić w interakcje z Tornado Cash. Może to obejmować otrzymywanie środków z adresów za pomocą aplikacji. Ale w rzeczywistości niemożliwe jest powstrzymanie innych ludzi przed wysyłaniem kryptowalut na adres Twojego portfela, jeśli jest on znany publicznie.

Dzisiejszy troll to udowadnia: muzycy, celebryci internetowi, a nawet dyrektorzy generalni ds. technologii – wszyscy otrzymali maleńkie ilości Ethereum od anonimowego użytkownika Tornado Cash.

Jak dotąd, PUMA, Beeple i Steve Aoki, a nawet ukraiński adres Ethereum Crypto Donation – wszystkie one „weszły w interakcję” z przestępczym adresem. Czy władze podejmą działania?

tornado cashreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.