Uzbekistan nakłada na firmy krypto miesięczne opłaty | Wiadomości | CrypS.

Uzbekistan nakłada na firmy krypto miesięczne opłaty

Maciej Żerelik
uzbekistan krypto

Uzbecka NACP zobowiązała licencjonowane firmy kryptowalutowe do wnoszenia miesięcznych opłat do budżetu. Ustawa została zarejestrowana w Ministerstwie Sprawiedliwości i natychmiast wchodzi w życie.


Opłaty różnią się w zależności od kategorii usługodawców:

  • Giełdy kryptowalut muszą płacić 120 mln soums (11 000 dolarów) miesięcznie;
  • mining poole – 2750 USD;
  • kantory krypto – 550 dolarów;
  • usługi powiernicze – 135 USD.

Miesięczna opłata dla indywidualnych górników będzie wynosić 275 dolarów.

Nieuiszczenie opłaty w ciągu miesiąca jest podstawą do zawieszenia licencji. Jeśli firma dwukrotnie w ciągu roku nie uiści opłaty miesięcznej, licencja może zostać cofnięta.

20% całej kwoty trafi do ANPP, a reszta do budżetu państwa.

Ograniczenie dostępu do giełd

Przypomnijmy, w sierpniu regulator ograniczył dostęp obywateli Uzbekistanu do nielicencjonowanych giełd i serwisów wymiany.

Od 1 stycznia 2023 r. osoby fizyczne i prawne będą mogły kupować i sprzedawać lub wymieniać kryptowaluty wyłącznie za pośrednictwem usługodawców.

uzbekistan kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.