Usterki na giełdzie Crypto.com: klienci skarżą się na zduplikowane transakcje | Wiadomości | CrypS.

Usterki na giełdzie Crypto.com: klienci skarżą się na zduplikowane transakcje

Michał Misiura
problemy techniczne giełdy kryptowalut crypto.com

Giełda kryptowalut Crypto.com przeżywa w tym tygodniu szereg usterek. Jej użytkownicy spotykają się z opóźnieniami w otrzymywaniu zakupionych aktywów oraz przestojami aplikacji – donosi BleepingComputer.

W tym tygodniu wielu klientów Crypto.com zaczęło zgłaszać problemy z korzystaniem z platformy. Według doniesień publikowanych na Twitterze i Reddicie, część użytkowników giełdy, którzy próbowali ponowić wygasłe lub odrzucone transakcje, była obciążana ich kosztami po kilka razy. Ich zakupy duplikowały się.

Zdążały się także przypadki osób, które zgłaszały, że nie mogą wystawić zleceń większych niż określony limit, mają problemy z logowaniem, lub ich przelewy z banku nie zostają zaksięgowane. Klienci korzystający ze stakingu, lub innych form zarabiania na platformie, skarżyli się na opóźnienia z wypłatą odsetek. Niektórzy wskazywali na to, że support giełdy nie odpowiada na ich wiadomości od tygodnia.

komentarz użytkownika crypto.com na twitterze skarga klienta crypto.com

Według statusu Crypto.com, kłopoty z wydajnością platformy rozpoczęły się 8 maja. Od tego dnia na stronie pojawiają się codziennie informacje o błędach oraz próbach ich naprawienia. Efektem usterek są utrzymujące się do kilku dni opóźnienia w realizacji zakupów. Wielu klientów, których transakcje uległy zduplikowaniu, wyraża niezadowolenie z uwagi na fakt, że wydali znacznie więcej niż zakładali.

Crypto.com uspokaja użytkowników

Obsługa mediów społecznościowych giełdy odpowiadała użytkownikom, że problemy z księgowaniem transakcji zostały rozwiązanie. Nie poruszali jednak tematu zduplikowanych zakupów ani nie odnosili się do czasu trwania opóźnień. Automatyczne maile od supportu są utrzymane w tym samym tonie i wskazują, że winę za problemy ponoszą przestoje aplikacji.

Do sprawy odniósł się sam CEO giełdy – Kris Marszalek, który zapewnił, że wszystkie brakujące środki zostaną zaksięgowane. Później ogłosił przesunięcie czasu, zaplanowanej na wczoraj przerwy technicznej, tłumacząc to „zmiennością rynkową wywołaną przez Elona” (patrz – Tesla przestaje akceptować bitcoiny). Ostateczne jej termin wyznaczono ponownie na 14 maja, na godzinę 2 w nocy czasu polskiego.

problemy techniczne giełdy kryptowalut crypto.com
reklama
reklama