USDT osiąga cenę 1,10 USD na ukraińskich rynkach | Wiadomości | CrypS.

USDT osiąga cenę 1,10 USD na ukraińskich rynkach

Maciej Żerelik
tether

Stablecoin USDT osiągnął dzisiaj cenę znacznie powyżej 1 USD na giełdach obsługujących ukraińską hrywnę (UAH).

USDT przekracza 1,10 USD

Na ukraińskiej giełdzie Kuna, para USDT/UAH wyceniana była na 33,38 UAH, co stanowi równowartość 1,12 USD. Od tego czasu kurs spadł już do 32,03 UAH (1,07 USD).usdt na giełdzie kuna

Podobna sytuacja miała miejsce również na Binance i Exmo, gdzie pary USDT/UAH wyceniane są obecnie w okolicach 32 UAH (1,07 USD).

Ceny te dotyczą tylko USD w parze USDT/UAH. W przypadku innych par handlowych różnica jest mniejsza. USDT/USD na Kuna oscyluje w granicach 1,03 USD.

Co ciekawe, kursy w parze z rublem rosyjskim (USDT/RUB) lub USDCoin (USDT/USDC), w obu przypadkach są zbliżone do poziomu 1 USD. Kuna posiada w sumie 42 pary z USDT.

Różnice cenowe mają miejsce jedynie w przypadku rynków ukraińskich. Na giełdach amerykańskich pary z USDT znajdują się bardzo blisko poziomu 1 USD.

Rosja wypowiada wojnę Ukrainie

Na tą niestabilność USDT wpływ miała inwazja Rosji na Ukrainę. W ciągu ostatniego tygodnia, napięcia zdewaluowały ukraińską hrywnę.

Pomimo znaczenia Kuna na Ukrainie, jest to dość mała giełda. Jej 24-godzinny wolumen obrotu wynosi zaledwie 4,8 mln USD. Z kolei wiodące amerykańskie platformy obracają miliardami dolarów dziennie. Kuna ma też zaledwie 400 000 aktywnych użytkowników.

Konflikt ten spowodował również bardziej ogólne ograniczenia gospodarcze. Ukraina wprowadziła zakaz wydawania cyfrowej gotówki, aby zapobiec odpływowi środków. W międzyczasie różne kraje nałożyły sankcje na Rosję.

tetherreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.