USA wzywa Japonię do wstrzymania operacji kryptowalutowych w Rosji | Wiadomości | CrypS.

USA wzywa Japonię do wstrzymania operacji kryptowalutowych w Rosji

Redaktor: Albert Czajkowski
rosja

Amerykańscy dyplomaci wezwali Japonię do zwiększenia presji na krajowe giełdy kryptowalut i górników, aby doprowadzić do odcięcia ich powiązań z Rosją. Informację na ten temat podał Financial Times.


Według źródeł gazety, Stany Zjednoczone skierowały prośbę do kilku z 31 japońskich, oficjalnie licencjonowanych giełd kryptowalut, które nadal działają na rosyjskim rynku. Dyplomaci zwrócili się również do rządu Japonii o podjęcie kroków w celu wstrzymania operacji wydobywczych w regionie Irkucka.

W odpowiedzi na wniosek Stanów Zjednoczonych przedstawiciele japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA) ponownie zażądali od lokalnych giełd zerwania wszelkich kontaktów z Rosją. Departament Stanu USA powiedział, że Waszyngton i jego sojusznicy są „zjednoczeni i zdeterminowani, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności” za wojnę z Ukrainą.

Będziemy nadal oceniać skuteczność obecnych środków i jesteśmy gotowi podjąć dalsze kroki – powiedział rzecznik Departamentu Stanu.

Wiele platform handlowych, które zostały poproszone przez Financial Times o odniesienie się do sprawy, powiedziało, że obecnie nie działają na terenie Rosji. Giełda bitcoinowa Decurret zakończyła swą działalność w Rosji po wniosku FSA. Niektóre projekty kryptowalutowe utworzyły jednak rozbudowaną sieć spółek zależnych, aby nadal działać w Rosji.

Giełdy próbują omijać zakazy

Były szef jednej z giełd potwierdził, zastrzegając sobie anonimowość, że japońskie platformy kryptowalutowe znalazły się ostatnio pod zwiększoną presją, aby zaprzestać wydobycia i operacji zapleczowych w Rosji. Przyznał jednak, że zna co najmniej jedną giełdę, która postanowiła utrzymać się na tamtejszym rynku, zakładając spółkę fasadową w Singapurze, przez którą przekierowuje płatności.

Przypomnijmy, że Japonia dołączyła do grona krajów, które nałożyły sankcje na Rosję w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę. W sumie restrykcjami objętych jest około 550 osób i 40 organizacji z Rosji. W marcu Japonia zaczęła badać sposoby blokowania transakcji kryptowalutowych podmiotów objętych sankcjami z Rosji. W tym samym czasie japońskie władze ogłosiły plany rewizji przepisów walutowych, aby uniemożliwić Rosji unikanie sankcji za pomocą aktywów cyfrowych.

rosjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.