USA: wyciekło oświadczenie sekretarza skarbu i wpłynęło na cenę BTC | Wiadomości | CrypS.

USA: wyciekło oświadczenie sekretarza skarbu i wpłynęło na cenę BTC

Anna Sutowicz
Wyciekło oświadczenie sekretarz skarbu USA

Bitcoin wzrósł o prawie 7% do 41 900 USD, po wycieku oświadczenia sekretarza skarbu USA Janet Yellen. Oświadczenie zostało przypadkowo opublikowane jeszcze przed podpisaniem rozporządzenia wykonawczego w sprawie kryptowalut.

Chociaż oczekuje się, że prezydent USA Joe Biden podpisze dekret już dziś, brak jest jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Przypadkowa publikacja oświadczenia Janet Yellen jednak wzmacnia przekonanie, że doniesienia mediów na temat planów kryptowalutowych Białego Domu są prawdziwe.

Wpływ na cenę BTC

Oświadczenie sekretarza skarbu USA w sprawie nowego rozporządzenia wykonawczego dotyczącego kryptowalut przypadkowo pojawiło się na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu. Wkrótce zostało usunięte. Zdążyło jednak wpłynąć na cenę bitcoina. Po tym, jak pojawiły się informacje o oświadczeniu Yellen, cena bitcoina wzrosła o prawie 7% do 41 900 USD.

Janet Yellen stwierdziła, że ​​praca departamentu będzie zgodna z rozporządzeniem wykonawczym. Okazało się, że ma ono na celu ułatwienie innowacji w przestrzeni kryptograficznej, z jednoczesnym zapewnieniem ochrony konsumentom i inwestorom. Rozporządzenie wykonawcze zajmie się ryzykiem związanym z nielegalnymi finansami, jak również kwestią zapobiegania zagrożeniom dla systemu finansowego oraz całej gospodarki:

Na mocy zarządzenia wykonawczego Ministerstwo Skarbu będzie współpracować z kolegami z różnych agencji, aby stworzyć raport na temat przyszłości systemów pieniężnych i płatniczych. Zwołamy również Radę Nadzoru Stabilności Finansowej, aby ocenić potencjalne zagrożenia dla stabilności finansowej zasobów cyfrowych i ocenić, czy istnieją odpowiednie zabezpieczenia.

To historyczne posunięcie

Sekretarz skarbu nazwała posunięcie prezydenta Joe Bidena „historycznym”. Według Yellen raporty mają uzupełnić bieżące wysiłki Ministerstwa Skarbu, które już współpracowało z innymi agencjami do wydania rekomendacji na temat stablecoinów. Komentarze Janet Yellen ujawniły zrównoważone podejście do kryptowalut.

Długo wyczekiwane zarządzenie wykonawcze Białego Domu dotyczące kryptowalut przyciągnęło ostatnio uwagę branży. To wynik spekulacji, że Rosjanie mogą wykorzystać kryptowaluty do ominięcia sankcji gospodarczych nakładanych przez państwa zachodnie. Analitycy obawiali się, że administracja Joe Bidena zajmie twarde stanowisko wobec rozwijającego się sektora kryptowalut.

Wyciekło oświadczenie sekretarz skarbu USAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.