USA: Właściciele kryptowalut mają zakaz pracy nad polityką kryptowalutową rządu | Wiadomości | CrypS.

USA: Właściciele kryptowalut mają zakaz pracy nad polityką kryptowalutową rządu

Anna Sutowicz
Rząd USA reaguje na kryzys bankowy

Biuro Etyki Rządu USA zabrania pracownikom federalnym pracy nad przepisami dotyczącymi aktywów cyfrowych, jeżeli są właścicielami kryptowalut.


Niektórzy zostali zdyskwalifikowani

Urzędnicy rządowi Stanów Zjednoczonych, prywatnie posiadający kryptowaluty, mają obecnie zakaz pracy nad przepisami, które mogłyby wpłynąć na wartość aktywów cyfrowych. Według wtorkowego orzeczenia, wydanego przez amerykańskie Biuro Etyki Rządowej (OGE):

Pracownik, który posiada jakąkolwiek kwotę kryptowaluty lub stablecoin, nie może uczestniczyć w konkretnej sprawie, jeśli pracownik wie, że ta konkretna sprawa może mieć bezpośredni i przewidywalny wpływ na wartość jego kryptowaluty lub stablecoinów.

Podano przykładowy scenariusz, zgodnie z którym pracownik, który posiada zaledwie 100 dolarów pewnego stablecoina, jest proszony o pracę nad regulacją stablecoina. Według orzeczenia, dany pracownik nie może uczestniczyć w pracach dotyczących regulacji “dopóki i dopóki nie pozbędzie się swoich udziałów w [tym] stablecoinie”.

Są wyjątki

Nowe orzeczenie ma zastosowanie wobec pracowników rządu federalnego, w tym Białego Domu, Rezerwy Federalnej i Departamentu Skarbu. Pojawiają się jednak wyjątki. Są to między innymi pracownicy federalni, którzy zainwestowali mniej niż 50 tysięcy USD w fundusz powierniczy z ekspozycją na sektor kryptograficzny. Nadal będą mogli pracować nad polityką kryptowalutową.

“Niezależnie od przyszłości”

W zawiadomieniu określono także, że orzeczenie nadal będzie miało zastosowanie, w przypadku kiedy dana kryptowaluta lub stablecoin miałyby kiedykolwiek “stanowić [papier wartościowy] dla celów federalnego lub stanowego prawa papierów wartościowych.”

Dyrektywa prawdopodobnie będzie miała znaczący wpływ na niektórych pracowników Białego Domu, którzy dotychczas byli otwarci na swoje inwestycje w kryptowaluty. Przykładem jest chociażby Tim Wu, czyli doradca technologiczny administracji Bidena, który posiada miliony dolarów w bitcoinach. Wu już dobrowolnie zrezygnował z pracy nad polityką kryptograficzną.

Rząd USA reaguje na kryzys bankowyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.