USA: Trzeba będzie zgłaszać zagraniczne transakcje powyżej 250 dolarów | Wiadomości | CrypS.

USA: Trzeba będzie zgłaszać zagraniczne transakcje powyżej 250 dolarów

Maciej Żerelik
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Amerykańskie organy regulacyjne stworzyły poprawkę do istniejących przepisów. Proponowana zmiana zmusi przedsiębiorstwa do gromadzenia i udostępniania danych dotyczących wszelkich transakcji zagranicznych przekraczających 250 dolarów.

Obecnie prawo ma zastosowanie tylko do transakcji o wartości powyżej 3 000 dolarów. Wg. niedawnego raportu, Rezerwa Federalna chce to teraz zmienić. Jak wynika z dokumentu – sporządzonego we współpracy z Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) – nielegalne przelewy zazwyczaj dokonywane są w mniejszych kwotach.

W raporcie możemy przeczytać, że poprawka ta będzie dot. także kryptowalutowych transakcji. Oznacza to, że każda firma zajmująca się cyfrowymi aktywami, będzie musiała ujawnić organom regulacyjnym dane dotyczące wszelkich transakcji przekraczających próg. W oficjalnym komunikacie prasowym Rezerwa Federalna przekazała:

„Proponowana modyfikacja obniży ten próg z 3000 dolarów do 250 dolarów w przypadku przelewów i przekazów środków, które rozpoczynają się lub kończą poza Stanami Zjednoczonymi”.

Czy idą dobre czasy dla inwestorów?

FinCEN doszedł do takich wniosków po dokładnej analizie 1,29 mln transakcji. 71% z nich to transakcje poniżej 500 dolarów. W raporcie zalecono zmiany w obecnych przepisach, które mogłyby zostać wdrożone przez amerykańskie organy regulacyjne. Proponowane poprawki mają na celu pomoc w zwalczaniu mikropłatności, które często związane są z praniem pieniędzy i innymi oszustwami finansowymi.

Sprawozdanie pojawiło się w związku z decyzją Rezerwy Federalnej, aby zbadać korzyści płynące z kryptowalut oraz dążeniem DOJ do wprowadzenia lepszych regulacji. Wszystkie te trzy decyzje wskazują na pozytywną zmianę w podejściu rządu USA. Amerykańskie organy regulacyjne badają teraz, w jaki sposób kraj może korzystać z kryptowalut. Regulacje takie jak te mogą być oznaką tego, że zbliżają się dobre czasy dla cyfrowych inwestorów

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.