USA przekazały byłego dewelopera Monero - Ricardo Spagniego do RPA | Wiadomości | CrypS.

USA przekazały byłego dewelopera Monero – Ricardo Spagniego do RPA

Zerelik Maciej
spagni fluffypony

Sąd nakazał byłemu głównemu deweloperowi Monero, Ricardo „Fluffypony” Spagni, aby 5 lipca poddał się US Marshals Service w celu ekstradycji do RPA.

W lipcu 2021 r. organy ścigania zatrzymały Spagniego na lotnisku w Nashville w USA na wniosek władz Republiki Południowej Afryki. Oskarżyły go wówczas o wyłudzenie 100 tys. dolarów. Sprawa nie miała nic wspólnego z Monero, ale z jego pracą dla południowoafrykańskiej firmy Cape Cookies w latach 2009-2011.

Za postawione zarzuty Spagni grozi do 20 lat więzienia. Sprawa ta jest dla niego z całą pewnością trudna, ponieważ ma on poważne kłopoty (do 20 lat więzienia) za małe oszustwo finansowe, gdy jest już multimilionerem.

Prawnik Duncan Oakes, który reprezentuje dewelopera, nazwał zatrzymanie „bezpodstawnym”. Według niego deweloper błędnie sądził, że obecność jego przedstawiciela w procesie Cape Cookies jest wystarczająca.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku sąd w USA wypuścił Fluffypony z aresztu.

Spagni wycofał się z aktywnego zaangażowania w rozwój Monero w 2019 roku. Nadal jest jednak uważany za jego nieoficjalną twarz. Deweloper był u samych początków projektu, choć nie był jego bezpośrednim twórcą.

spagni fluffypony
reklama
reklama