USA oskarżają 2 Chińczyków powiązanych z grupą Lazarus | Wiadomości | CrypS.

USA oskarżają 2 Chińczyków powiązanych z grupą Lazarus

Michał Misiura
hakerzy z korei połnocnej kupują szkodliwe oprogramowanie

Stany Zjednoczone wytaczają sankcje przeciwko dwóm chińskim obywatelom. Amerykańska prokuratura oskarża ich o kradzież 250 mln dolarów, a także o wypranie 100 mln. 

Yinyin Tian i Juiadong Li usłyszeli zarzut pomocy w atakach na giełdy kryptowalut oraz prania pieniędzy. Ich działalność jest powiązana z grupą hakerską Lazarus, będącą na usługach Korei Północnej. Chińczycy mieli ukraść coiny warte 250 mln USD z niewymienionej z nazwy giełdy (lub giełd). Departament Sprawiedliwości domaga się skonfiskowania środków znajdujących się na 113 adresach kryptowalutowych portfeli, powiązanych z Yinyinem i Juiadongiem.

Równolegle do prokuratury, działania podjął także Departament Kontroli Zasobów Zagranicznych (OFAC). Jego pracownicy zidentyfikowali mniej adresów należących do przestępców. OFAC domaga się bowiem, aby przejęto zawartość 20 portfeli kryptowalut. Śledczy zauważyli, że wspomniane adresy należą do 5 innych portfeli, na których zgromadzono w sumie 139 411 BTC (wartości $...). Zdaniem badaczy niektóre z nich mogą znajdować się na giełdzie kryptowalut Huobi.

Jak doniósł portal Cointelegraph, Chińczycy mogli brać udział w atakach na giełdy Upbit oraz Coincheck.

hakerzy z korei połnocnej kupują szkodliwe oprogramowanie
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.