USA oskarżają 2 Chińczyków powiązanych z grupą Lazarus | Wiadomości | CrypS.

USA oskarżają 2 Chińczyków powiązanych z grupą Lazarus

Michał Misiura
hakerzy z korei połnocnej kupują szkodliwe oprogramowanie

Stany Zjednoczone wytaczają sankcje przeciwko dwóm chińskim obywatelom. Amerykańska prokuratura oskarża ich o kradzież 250 mln dolarów, a także o wypranie 100 mln. 

Yinyin Tian i Juiadong Li usłyszeli zarzut pomocy w atakach na giełdy kryptowalut oraz prania pieniędzy. Ich działalność jest powiązana z grupą hakerską Lazarus, będącą na usługach Korei Północnej. Chińczycy mieli ukraść coiny warte 250 mln USD z niewymienionej z nazwy giełdy (lub giełd). Departament Sprawiedliwości domaga się skonfiskowania środków znajdujących się na 113 adresach kryptowalutowych portfeli, powiązanych z Yinyinem i Juiadongiem.

Równolegle do prokuratury, działania podjął także Departament Kontroli Zasobów Zagranicznych (OFAC). Jego pracownicy zidentyfikowali mniej adresów należących do przestępców. OFAC domaga się bowiem, aby przejęto zawartość 20 portfeli kryptowalut. Śledczy zauważyli, że wspomniane adresy należą do 5 innych portfeli, na których zgromadzono w sumie 139 411 BTC (wartości $...). Zdaniem badaczy niektóre z nich mogą znajdować się na giełdzie kryptowalut Huobi.

Jak doniósł portal Cointelegraph, Chińczycy mogli brać udział w atakach na giełdy Upbit oraz Coincheck.

hakerzy z korei połnocnej kupują szkodliwe oprogramowanie
reklama
reklama