USA: nowa piramida finansowa warta $11 mln | Wiadomości | CrypS.

USA: nowa piramida finansowa warta $11 mln

Michał Misiura
CFTC - sąd

CFTC (Commodity Futures Trading Commission) ogłosiła złożenie pozwu cywilnego przeciwko Circle Society i jej właścicielowi – Davidowi Gilbertowi Saffronowi. Piramida finansowa miała wyciągnąć od inwestorów 11 mln USD.

Główne zarzuty, jakie stawia CFTC, dotyczą naruszenia zasad rejestracji programu opcji binarnych oraz sprzeniewierzenia funduszy klientów. Ponadto dołącza do nich nieuczciwe nagabywanie i składanie fałszywych obietnic. David Gilbert Saffron i jego firma wykorzystali pozyskane pieniądze do inwestycji i tradingu, który niestety nie zakończył się pomnożeniem kapitału.

Z pewnością wiadomo o 14 osobach, oszukanych przez Circle Society, ale liczba jest prawdopodobnie znacznie większa. Saffron i jego ludzie gwarantowali zysk sięgający nawet do 300%. Ze względu na potrzebę uwiarygodnienia bajki o działającym i zarabiającym systemie, niektórzy uczestnicy otrzymywali środki wpłacone przez innych klientów. Do sprawy odniósł się Heath P. Tarbert – przewodniczący CFTC:

Nieuczciwe programy, takie jak ten, nie tylko oszukują niewinnych ludzi, okradając ich z ciężko zarobionych pieniędzy, ale grożą także osłabieniem rozwoju i dyskredytacją tych nowych i innowacyjnych rynków. Ameryka musi być w tej dziedzinie liderem, odniesiemy sukces tylko wtedy, gdy te rynki będą uczciwe.

CFTC - sąd
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.