USA: nowa piramida finansowa warta $11 mln | Wiadomości | CrypS.

USA: nowa piramida finansowa warta $11 mln

Michał Misiura
CFTC - sąd

CFTC (Commodity Futures Trading Commission) ogłosiła złożenie pozwu cywilnego przeciwko Circle Society i jej właścicielowi – Davidowi Gilbertowi Saffronowi. Piramida finansowa miała wyciągnąć od inwestorów 11 mln USD.

Główne zarzuty, jakie stawia CFTC, dotyczą naruszenia zasad rejestracji programu opcji binarnych oraz sprzeniewierzenia funduszy klientów. Ponadto dołącza do nich nieuczciwe nagabywanie i składanie fałszywych obietnic. David Gilbert Saffron i jego firma wykorzystali pozyskane pieniądze do inwestycji i tradingu, który niestety nie zakończył się pomnożeniem kapitału.

Z pewnością wiadomo o 14 osobach, oszukanych przez Circle Society, ale liczba jest prawdopodobnie znacznie większa. Saffron i jego ludzie gwarantowali zysk sięgający nawet do 300%. Ze względu na potrzebę uwiarygodnienia bajki o działającym i zarabiającym systemie, niektórzy uczestnicy otrzymywali środki wpłacone przez innych klientów. Do sprawy odniósł się Heath P. Tarbert – przewodniczący CFTC:

Nieuczciwe programy, takie jak ten, nie tylko oszukują niewinnych ludzi, okradając ich z ciężko zarobionych pieniędzy, ale grożą także osłabieniem rozwoju i dyskredytacją tych nowych i innowacyjnych rynków. Ameryka musi być w tej dziedzinie liderem, odniesiemy sukces tylko wtedy, gdy te rynki będą uczciwe.

CFTC - sąd
reklama
reklama