USA nakłada sankcje na rosyjską kopalnię kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

USA nakłada sankcje na rosyjską kopalnię kryptowalut

Anna Sutowicz
Rosja nakłada sankcje na rosyjską kopalnie kryptowalut

We wczorajszym ogłoszeniu Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu (OFAC) poinformowało o nałożeniu sankcji na rosyjską kopalnię kryptowalut Bitriver AG i jej 10 spółek zależnych. Zablokowano im dostęp do globalnego rynku finansowego.


Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) wskazało podmioty zaangażowane w próby uniknięcia sankcji nałożonych na Rosję. Zostały podjęte działania przeciwko firmom z rosyjskiego przemysłu wydobywczego waluty wirtualnej.

20 kwietnia Ministerstwo Kontroli Aktywów Zagranicznych Skarbu Państwa dodało do swojej listy Specially Designated Nationals, rosyjską kopalnię kryptowalut Bitriver. Dodatkowo OFAC do listy dodało jej 10 filii: Management Company Bitriver, Bitriver Rus, Everest Grup, Siberskie Mineraly, Tuvaasbest, Torgovy Dom Asbest, Bitriver-B, Bitriver-K, Bitriver-Północ i Bitriver-Turma. Aktywa firm i osób wymienionych na liście są blokowane, a osoby z USA mają zakaz kontaktowania się z nimi.

Według Ministerstwa Skarbu USA, działania kopalni Bitriver i jej spółek zależnych miały ułatwiać rosyjskim podmiotom uchylanie się od sankcji:

Dzięki operowaniu ogromnymi farmami serwerów, które sprzedają moce wydobywania wirtualnej waluty na arenie międzynarodowej, firmy te pomagają Rosji zarabiać na jej zasobach naturalnych. Stany Zjednoczone są zobowiązane do zapewnienia, że ​​żadne aktywa, bez względu na to, jak złożone, nie staną się mechanizmem dla reżimu Putina, który zrekompensuje skutki sankcji.

Firma Bitriver została założona w Rosji w 2017 roku i aktualnie posiada tam trzy biura. Sankcja dla Bitriver i innych rosyjskich podmiotów jest m.in. wynikiem ogłoszenia przez administrację J. Bidena planów nałożenia dodatkowych sankcji na rosyjskie instytucje finansowe, w tym na urzędników Kremla oraz członków ich rodzin.

Rosja może być trzecim, co do wielkości źródłem wydobycia bitcoinów na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Kazachstanie. W lutym tego roku kopalnia Bitriver ogłosiła, że jest pierwszą rosyjską firmą o zerowym śladzie węglowym. Rosja ma przewagę w wydobywaniu kryptowalut ze względu m.in. na zasoby energetyczne i zimny klimat.

Rosja nakłada sankcje na rosyjską kopalnie kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.