USA apeluje do giełd kryptograficznych | Wiadomości | CrypS.

USA apeluje do giełd kryptograficznych

Anna Sutowicz
Wyciekło oświadczenie sekretarz skarbu USA

Jak podaje Bloomberg, administracja prezydenta USA Joe Bidena, zwróciła się do giełd kryptograficznych o pomoc w zapobieganiu wykorzystania kryptowalut do obchodzenia sankcji przez osoby i organizacje rosyjskie.

Prawdopodobnie Rada Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu i Departament Skarbu USA zaapelowały do operatorów największych scentralizowanych giełd, by zamroziły one konta rosyjskim użytkownikom i organizacjom. Takie informacje przedstawił Bloomberg, powołując się na zaufane źródła.

Administracja Bidena obawia się, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane do omijania tradycyjnych systemów finansowych. Rzecznik Białego Domu powiedział w rozmowie z Bloombergiem, że władze USA zamierzają walczyć z wykorzystywaniem zasobów cyfrowych przez Rosję do obejścia sankcji. O tym, że Rosja może wykorzystywać je do tych celów informowali już wcześniej przedstawiciele Unii Europejskiej i Ukrainy. Christine Lagard, Prezes Europejskiego Banku Centralnego zaapelowała do zwiększenia regulacji aktywów cyfrowych:

Istnieją kryminalne sposoby na obejście zakazu. Potrzebujemy ram regulacyjnych.

Michaił Fiodorow wezwał wszystkie giełdy kryptograficzne do zamrożenia kont użytkowników z Białorusi i Federacji Rosyjskiej.

Informacje o wymogu blokowania portfeli użytkowników z Federacji Rosyjskiej potwierdził wiceminister Rozwoju Cyfrowego Aleksander Borniakow. Według wiceministra wymóg ten dotyczy wszystkich platform transakcyjnych i wszelkich kont rosyjskich.

Giełdy odmawiają i wskazują na zgodność z międzynarodowymi sankcjami. Wśród giełd, które nie chcą blokować rosyjskich kont znajduje się między innymi Coinbase. Jeżeli regulatorzy zaczną wywierać presję na platformy transakcyjne, wówczas może się okazać, że platformy jednak zdecydują się na zablokowanie kont. Jak podaje przedstawicielka Ministerstwa Cyfrowego Ukrainy, Julia Parkhomenko:

Planujemy przedstawić wymagania prawne. Przygotowujemy listy.

Sankcje zostały nałożone na rosyjskich urzędników i prezydenta Władimira Putina po tym, jak rosyjskie siły wojskowe zaatakowały w zeszłym tygodniu Ukrainę.

Wyciekło oświadczenie sekretarz skarbu USAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.