Upbit podnosi poziom zabezpieczeń portfela ETH | Wiadomości | CrypS.

Upbit podnosi poziom zabezpieczeń portfela ETH

Mariusz Przepiórka
Upbit ulepszył zabezpieczenia portfela ethereum po ataku hakerskim, w którym skradziono etery warte 50 mln USD

Południowokoreańska giełda kryptowalut Upbit wznowiła przyjmowanie wpłat i wypłat w Ethereum. Wcześniej zawiesiła tę możliwość po ataku hakerskim, w którym skradziono kryptowaluty o wartości około 50 mln USD.

Według oficjalnego oświadczenia giełda podniosła poziom zabezpieczeń portfela Ethereum i wprowadziła nowe adresy dla depozytów. Upbit padła ofiarą ataku pod koniec listopada, a złodzieje wyprowadzili z giełdy 342 000 tokenów Ethereum. Hakerzy zaatakowali gorące portfele użytkowników platformy, w efekcie giełda aż do teraz zawiesiła wpłaty i wypłaty.

Po ataku giełda przeniosła swoje środki do bezpieczniejszych zimnych portfeli. W ubiegłym tygodniu wznowiono również operacje na Litecoinach, Ripple i EOS. Giełda zapowiedziała również nowe systemy zabezpieczeń chroniących portfele. Mimo straty wielu milionów USD Upbit zapowiedziała pełną rekompensatę, którą wypłaci z własnych środków.

Upbit ulepszył zabezpieczenia portfela ethereum po ataku hakerskim, w którym skradziono etery warte 50 mln USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.