Ukryta wiadomość w transakcjach do portfela hakerów Twittera | Wiadomości | CrypS.

Ukryta wiadomość w transakcjach do portfela hakerów Twittera

Redakcja
twitter haker

Wczoraj miał miejsce atak na serwis społecznościowy Twitter, podczas którego zostały zhakowane jedne z największych i najbardziej wpływowych profili, które następnie wykorzystano do promowania fałszywych giveawayów bitcoina. Użytkownicy portalu Reddit zauważyli serię wiadomości, które zostały ukryte w transakcjach wysyłanych do portfela BTC włamywaczy.

Dlaczego nie Monero?

Wśród znanych kont które były celem hakerów znalazły się m.in. konta  Joe Bidena, Elona Muska, Georgea Wallacea, Billa Gatesa, Kanye Westa, Kim Kardashian, Wiz Khalify, Warren Buffetta, Mikea Bloomberga, Baracka Obamy, i Jeffa Bezosa. Po włamaniu hakerzy umieścili na profilach znanych osobistości tweety, które informowały, że jeżeli użytkownicy wyślą bitcoina na podany adres, otrzymają dwa razy większy zwrot.

Według danych blockchain.com, pewien użytkownik wysłał na adres hakerów 0.00005348 BTC – około pół dolara, w siedmiu różnych transakcjach. Zapłacił także prowizję  0.00121639 BTC (około 11,19 dolara), tylko po to, aby poinformować hakerów, że ryzykują używając bitcoina i zapytać dlaczego nie użyli bardziej prywatnej i anonimowej kryptowaluty – Monero.

Just Read All

Transaction Outputs As Text

You Take Risk When Use Bitcoin

For Your Twitter Game

Bitcoin is Traceable

Why Not Monero

transakcja

W momencie pisania tego artykułu, oszustom udało się zdobyć 12,86 BTC, czyli około 118.000 dolarów. Nie jest jasne, czy wiadomość była skierowana do osób odpowiedzialnych za włamanie, czy do tych, którzy dali się złapać na scam, wysyłając swoje kryptowaluty.

Wiadomość była adresowana do użytkowników BTC?

Monero (XMR) jest dobrze znany w społeczności kryptowalutowej, jako moneta bardziej prywatna i anonimowa niż bitcoin. Wiele osób uważa, że jest ona tokenem stworzonym dla oszustów i działalności w dark webie.

Jeden z użytkoników reddita o nicku ethereumflow, stwierdził, że przekazana wiadomość była strategiczna. Według niego, autor chciał, aby użytkownicy BTC, zapoznali się z różnicami pomiędzy bitcoinem, a monero :

“Wątpię, żeby ktokolwiek, kto ma Monero, padł ofiarą tego scamu. Wielu naiwnych ludzi ma BTC, bez urazy. Jestem pewien, że intencją było to, aby ludzie przeszli na Monero. Czy to dobra wiadomość dla Monero? Nie wiem. Ale z pewnością reklamuje jej wysoki poziom prywatności i bezpieczeństwa.”

twitter hakerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.