Ukraińskie gazety chcą zebrać 1 mln dolarów sprzedając NFT | Wiadomości | CrypS.

Ukraińskie gazety chcą zebrać 1 mln dolarów sprzedając NFT

Redakcja
Bitcoin traci na wojnie Rosji z Ukrainą

Według Press Gazette, trzy ukraińskie redakcje medialne – Ukrainska Pravda, Novoye Vremya i Hromadske – nawiązały współpracę z platformą NFT Vault w celu zebrania 1 miliona dolarów za pośrednictwem NFT.

Gazety te mają nadzieję sprzedać limitowaną ilość „kluczy NFT”, które oferują posiadaczom dostęp do ekskluzywnych treści. Każdy klucz będzie „zapewniał dostęp do treści od odważnego zespołu dziennikarzy, fotografów i redakcji, w tym zdjęć i filmów, linków do historii i polecanych lektur, specjalnego cotygodniowego e-maila dla zwolenników i nie tylko”. Dochód ze sprzedaży NFT zostanie przekazany bezpośrednio do organizacji medialnych.

Po inwazji Rosji na Ukrainę popularność tych ukraińskich mediów gwałtownie wzrosła. Według SevgilA Mysayeva, redaktora naczelnego Ukrainskiej Prabdy, po rozpoczęciu wojny strona internetowa tej gazety stała się „drugą najpopularniejszą stroną na Ukrainie po Google”. Mysayeva powiedział:

Codziennie czyta nas około osiem milionów ludzi na całym świecie. Czujemy się w obowiązku informować świat o aktualnej sytuacji na Ukrainie zgodnie z prawdą i na czas.

Ukraina i zbieranie funduszy w kryptowalutach

To nie pierwszy raz, kiedy Ukraina wykorzystuje kryptowaluty do zbierania funduszy. Od czasu inwazji Rosji, rząd ukraiński (jak również organizacja pozarządowa wspierająca ukraińskie wojsko) zebrały 59 milionów dolarów w kryptowalutowych darowiznach.

Ukraiński crowdfunding kryptowalutowy rozpoczął się 26 lutego 2022 r., dwa dni po rozpoczęciu inwazji. Oficjalne konto rządu ukraińskiego na Twitterze opublikowało tweet, w którym podano adres portfela Bitcoin i Ethereum.

Do dnia dzisiejszego na adresy te wpłynęło 10 milionów dolarów w Bitcoinie i 18 milionów dolarów w Ethereum. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, do zbiórki przyłączyła się także polska społeczność cyfrowych aktywów.

Bitcoin traci na wojnie Rosji z Ukrainąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.