Ukraińska polityk nie potrafiła przedstawić pochodzenia swoich kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Ukraińska polityk nie potrafiła przedstawić pochodzenia swoich kryptowalut

Redakcja
ukraina kryptowaluty

Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji stwierdziła, że znalazła “niedokładne informacje” na temat pochodzenia kryptowalut posiadanych przez deputowaną partii “Za Majbutne” – Annę Skorokhod.

Według Slovoidilo, Skorokhod posiada 44 BTC (2,89 miliona dolarów), 130 ETH (620 660 dolarów) i 135 ETC (7 758 dolarów). I chociaż regulator stwierdził, że posiadanie kryptowalut nie powoduje konfliktu interesów, to nie jest zadowolony z wyjaśnień, jakich udzieliła mu posłanka na temat tego, w jaki sposób uzyskała te cyfrowe aktywa. Ukraińskie prawo wymaga, aby wszyscy politycy zadeklarowali swoje udziały w kryptowalutach.

Deputowana partii Za Majbutne twierdziła, że nie miała wystarczającej “wiedzy technicznej”, aby dokonać tych zakupów kryptowalut. Zamiast tego polegała na swoim byłym już mężu.

Ale prawdziwą rozbieżnością, którą znalazła Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji, są niezadeklarowane środki w wysokości 9 347 USD. Rozbieżność leży między czasem zakupu a ceną, którą rzekomo za nie zapłaciła. Ukraiński regulator zauważył:

Zamiast tego podmiot deklarujący ograniczył się do ogólnych wyjaśnień dotyczących nabycia własności kryptowaluty, nie dostarczając żadnych dokumentów potwierdzających fakty nabycia i dostępności kryptowaluty na koniec okresu sprawozdawczego.

Wszczęto postępowanie karne

Skorokhod powiedziała również władzom, że nie wie, gdzie znajdują się klucze dostępu do transakcji lub dokumenty, które mogłyby służyć jako dowód. Agencja Zapobiegania Korupcji wszczęła postępowanie karne, ponieważ znalazła dodatkowe nieścisłości dotyczące daty złożenia przez nią oświadczenia oraz czasu, w którym rozwiodła się z byłym mężem.

Jeśli posłanka partii “Za Majbutne” zostanie uznana za winną popełnienia wykroczeń w złożonych deklaracjach, może jej grozić grzywna w wysokości do 1600 dolarów.

W zeszłym roku Rostislav Solod, młody ukraiński polityk, stał się krypto milionerem po tym, jak zadeklarował posiadanie 24 milionów dolarów w monecie prywatności, Monero.

ukraina kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.