Ukraińska policja przejęła 3800 konsol PS4 | Wiadomości | CrypS.

Ukraińska policja przejęła 3800 konsol PS4

Mariusz Przepiórka
Ukraińska policja przejęła 3800 konsol PS4

Ukraińskie władze przeprowadziły nalot na nielegalną farmę kryptowalut. Według oficjalnego komunikatu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), obiekt znajdował się na terenie byłej siedziby JSC Winnicaoblenergo, firmy dostarczającej energię elektryczną. Nielegalni górnicy kryptowalut ukrywali swoją działalność i wykradali energię elektryczną z sieci firmy JSC Winnicaoblenergo.

Opisywana przez ukraińską policję jako największa nielegalna działalność wydobywcza, farma składała się z prawie 5000 jednostek sprzętu komputerowego, w tym 3800 konsol PlayStation 4, ponad 500 kart graficznych, 50 procesorów, notebooków, telefonów i pamięci flash. SBU oszacowała miesięczne straty państwa z powodu kradzieży energii elektrycznej, która mogła spowodować brak prądu w całej Winnicy, na kwotę od 186 200 do 259 300 USD.

Liczne doniesienia wskazują jednak, że konsola Sony PlayStation 4 ostatniej generacji nie jest idealną platformą do wydobywania kryptowalut. Biorąc pod uwagę jej nieco przestarzałą konfigurację w porównaniu z wieloma dostępnymi obecnie platformami górniczymi, nawet zestaw składający się z 16 konsoli PS4 nie wygenerowałaby znaczących zysków przy legalnym zużyciu energii elektrycznej.

Niedawno portal analityczny Chainalysis sklasyfikował Ukrainę jako lidera rankingu Global Crypto Adoption Index. Kraj stara się być liderem w regionie dzięki inicjatywom przyjaznym kryptowalutom, takim jak propozycja ustawy, która ma na celu określenie statusu prawnego aktywów kryptowalutowych, w tym zasad ich obiegu i emisji w kraju.

Ukraińska policja przejęła 3800 konsol PS4
reklama
reklama