Ukraińcy przygotowują się na utratę dostępu do Internetu | Wiadomości | CrypS.

Ukraińcy przygotowują się na utratę dostępu do Internetu

Redakcja
ukraina

Ukraińcy podobno zachowują się tak, jakby mogli wkrótce stracić połączenie z Internetem. Spieszą się więc, aby pobrać aplikacje, które pozwalają na przesyłanie wiadomości bez dostępu do sieci. 

W dzisiejszych czasach, utrata dostępu do Internetu może być katastrofą dla tych, którzy na nim polegają. Podobnie myślą mieszkańcy Ukrainy.

Według Forbesa, na Ukrainie królują obecnie aplikacje, które pozwalają na komunikacje i nawigacje bez dostępu do Internetu. Takie aplikacje wykorzystują sygnały radiowe lub Bluetooth do działania w trybie offline. Używane są one najczęściej właśnie w warunkach wojny lub represji rządowych. Podobny wzrost liczby pobrań miał miejsce podczas protestów w Hong Kongu w 2019 roku, które zostały stłumione częściowo dzięki interwencji policji.

Wzrost liczby pobrań sugeruje, że Ukraińcy obawiają się albo utraty łączności internetowej “albo zamknięcia wolnego internetu za nową cyfrową żelazną kurtyną”.

Części trzeciego pod względem liczby ludności miasta Ukrainy, Odessy, straciły już zasilanie. Według źródeł Forbesa, Ukraina może stracić łączność z Internetem w większej liczbie miejsc.

Niektóre kryptowaluty mogą być używane w bardzo ograniczonych okolicznościach braku dostępu do Internetu. Jednak większość z nich wciąż jest uzależniona od połączenia z Internetem.

ukrainareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.