Ukraińcy kupują rekordowe ilości Bitcoinów na Binance | Wiadomości | CrypS.

Ukraińcy kupują rekordowe ilości Bitcoinów na Binance

Maciej Żerelik
Bitcoin traci na wojnie z Ukrainą

Ukraińcy kupują więcej Bitcoinów niż kiedykolwiek wcześniej, aby chronić swoje zasoby przed atakiem ze strony Rosji.

Raport opublikowany we wtorek przez Arcane Research wykazał, że Ukraińcy, korzystając z Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, masowo kupowali stablecoina Tether i Bitcoin za hrywny. Jedna ukraińska hrywna jest obecnie warta około 0.033 USD.

Dane Arcane pokazują, że 24-godzinny wolumen handlu pary USDT-UAH wzrósł z nieco ponad 6 milionów dolarów tuż przed inwazją do około 8,5 miliona dolarów obecnie. W ciągu poprzednich sześciu tygodni wolumen rzadko przekraczał 3 miliony dolarów. Dodatkowo 24-godzinny obrót parą UAH-BTC wzrósł z 1 do 3 milionów dolarów. W raporcie czytamy:

Podobnie jak Rosjanie, również Ukraińcy kupują kryptowaluty jak nigdy wcześniej. Wielu Ukraińców obawia się, że system bankowy w kraju może się załamać i traktują kryptowaluty jako bezpieczną przystań.

Raport dodał, że Ukraińcy uciekający z kraju będą „mogli zabrać ze sobą część swojego dorobku” –  stąd gwałtowny wzrost wolumenu handlu.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w dniu 24 lutego, zainteresowanie kryptowalutami w obu narodach gwałtownie wzrosło. Rosjanie kupują cyfrowe aktywa, ponieważ rubel w ekspresowym tempie zaczął tracić na wartości. Ukraińcy z kolei wykorzystują cyfrowe aktywa do zabezpieczenia swoich majątków oraz finansowania działań zbrojnych.

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, obecnie kapitalizacja rynkowa rubla jest niższa niż kapitalizacja bitcoina.

Bitcoin traci na wojnie z Ukrainąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.