Ukraińcy kupują rekordowe ilości Bitcoinów na Binance | Wiadomości | CrypS.

Ukraińcy kupują rekordowe ilości Bitcoinów na Binance

Zerelik Maciej
Bitcoin traci na wojnie z Ukrainą

Ukraińcy kupują więcej Bitcoinów niż kiedykolwiek wcześniej, aby chronić swoje zasoby przed atakiem ze strony Rosji.

Raport opublikowany we wtorek przez Arcane Research wykazał, że Ukraińcy, korzystając z Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, masowo kupowali stablecoina Tether i Bitcoin za hrywny. Jedna ukraińska hrywna jest obecnie warta około 0.033 USD.

Dane Arcane pokazują, że 24-godzinny wolumen handlu pary USDT-UAH wzrósł z nieco ponad 6 milionów dolarów tuż przed inwazją do około 8,5 miliona dolarów obecnie. W ciągu poprzednich sześciu tygodni wolumen rzadko przekraczał 3 miliony dolarów. Dodatkowo 24-godzinny obrót parą UAH-BTC wzrósł z 1 do 3 milionów dolarów. W raporcie czytamy:

Podobnie jak Rosjanie, również Ukraińcy kupują kryptowaluty jak nigdy wcześniej. Wielu Ukraińców obawia się, że system bankowy w kraju może się załamać i traktują kryptowaluty jako bezpieczną przystań.

Raport dodał, że Ukraińcy uciekający z kraju będą „mogli zabrać ze sobą część swojego dorobku” –  stąd gwałtowny wzrost wolumenu handlu.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w dniu 24 lutego, zainteresowanie kryptowalutami w obu narodach gwałtownie wzrosło. Rosjanie kupują cyfrowe aktywa, ponieważ rubel w ekspresowym tempie zaczął tracić na wartości. Ukraińcy z kolei wykorzystują cyfrowe aktywa do zabezpieczenia swoich majątków oraz finansowania działań zbrojnych.

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, obecnie kapitalizacja rynkowa rubla jest niższa niż kapitalizacja bitcoina.

Bitcoin traci na wojnie z Ukrainą
reklama
reklama