Ukraina zamierza śledzić krypto-transakcje powyżej 1200 USD | Wiadomości | CrypS.

Ukraina zamierza śledzić krypto-transakcje powyżej 1200 USD

Michał Misiura
Ukraina - kryptowaluty

Nowe zasady mają mieć związek z zaostrzeniem ukraińskich przepisów przeciwko praniu brudnych pieniędzy. W zeszłym miesiącu stosowną ustawę podpisał prezydent Volodymir Zelenski. 

O nowych zasadach dotyczących śledzenia transakcji dokonywanych w kryptowalutach, poinformowała Oksana Makarowa pełniąca funkcję ministra finansów. Doszło do tego w wywiadzie, którego udzieliła agencji MC Today. Zgodnie z zapowiedziami próg uruchomienia kontroli będzie równy 30 000 hrywien (równowartość około 1 200 dolarów).

Transakcje powyżej tej wartości będą musiały być weryfikowane. Obowiązek spadnie na wszystkich pośredników, takich jak giełdy kryptowalut, banki lub kantory wymiany. Jeżeli pracownicy takich firm natrafią na transakcje mogące mieć powiązania z przestępczością, będą musieli zgłosić to do ukraińskiego nadzoru finansowego.

Pani minister powiedziała, że agencja posiada narzędzia, dzięki którym jest w stanie blokować podejrzane przepływy cyfrowych aktywów. Co więcej ukraińska skarbówka ma wiedzieć także w jaki sposób skonfiskować kryptowaluty pochodzące z przestępstw. Ukraina wciąż nie posiada regulacji, które jasno definiowałyby status cyfrowych środków płatności.

Ukraina - kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.