Ukraina nie zamierza regulować wydobycia kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Ukraina nie zamierza regulować wydobycia kryptowalut

Mariusz Przepiórka
wydobywanie kryptowalut na ukrainie nie będzie regulowane

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej udostępniło dokument, w którym wskazuje, że nie będzie tworzyć regulacji dotyczących kopania kryptowalut. Dokument zawiera m.in. najważniejsze zasady, jakie mają być stosowane wobec krypto aktywów.

Według Ministerstwa, władze Ukrainy powinny w tym zakresie koncentrować się na tworzeniu i realizacji polityki w zakresie cyfryzacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Inne kluczowe kwestie obejmują rozwój aktywów wirtualnych, środowiska blockchain i sztucznej inteligencji.

Z dokumentu wynika również, że Ukraina nie ma żadnych planów wprowadzenia regulacji w zakresie wydobywania kryptowalut. Zdaniem rządzących branża ta nie wymaga wdrażania nowych zasad, gdyż sama świetnie reguluje się poprzez protokół i członków sieci. Z drugiej jednak strony, władze tego kraju będą dążyć do przyjęcia światowych praktyk w zakresie opodatkowania dochodów z kryptowalut.

wydobywanie kryptowalut na ukrainie nie będzie regulowanereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.