Ukraina jest coraz bliżej utworzenia strategicznej rezerwy bitcoina. Wspiera ją w tym giełda Binance

Ukraina Bitcoin
W tym artykule:

Nasz wschodni sąsiad jest bliski dołączenia do grona państw, które będą posiadać narodowe rezerwy w największej z kryptowalut. W Ukrainie proces legislacyjny w tej sprawie posuwa się szybko do przodu. Jak by to miało wyglądać w praktyce? 


  • Ukraińscy posłowie pracują nad stworzeniem ustawy, która doprowadziłaby do powstania bitcoinowej rezerwy.
  • W wypadku jej utworzenia Ukraina może liczyć na poparcie tej inicjatywy ze strony giełdy kryptowalut Binance.
  • W skład tej rezerwy miałyby wchodzić BTC, które kraj otrzymał w formie darowizn.

Ukraina doczeka się własnej rezerwy BTC?

Jak widać, nie tylko Stany Zjednoczone pracują nad utworzeniem strategicznej rezerwy bitcoina. To było do przewidzenia, że jeżeli plan Donalda Trumpa zostanie wdrożony w życie, to w ślad za Ameryką pójdą kolejne państwa. Mówi się nawet o tym, że na analogiczny ruch szykuje się już nawet Państwo Środka.

Jeżeli chodzi o Europę, to kilka miesięcy temu z konkretnym planem w tej sprawie wyszedł prezes Czeskiego Banku Narodowego – Aleš Michl – którego propozycja zakładała przeznaczenie 5% zasobów z krajowych rezerw na poczet zainwestowania w bitcoina. Niestety pomysł ten spotkał się z odrzuceniem przez osoby decyzyjne.

Natomiast nie można wykluczyć, że do prekursorów tego typu działań na terenie Starego Kontynentu niedługo będzie się zaliczać Ukraina. Jak przekazały lokalne media, tamtejszy poseł – Jarosław Żelezniak – piastujący również stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Finansów, potwierdził, że niebawem zostanie przedstawiony w tej sprawie specjalny projekt ustawy w parlamencie.

Z tego, co wiadomo, rezerwa ta miałaby być skoncentrowana wyłącznie na największej z kryptowalut, z wyłączeniem altcoinów, czyli przeciwnie do tego, co planują Stany Zjednoczone.

Jeżeli zapowiadana ustawa przejdzie przez parlament, Ukraina będzie pierwszym krajem w Europie, który utworzy taką rezerwę.

Co ciekawe, sąsiadujący z nami kraj może liczyć na wsparcie największej na świecie giełdy kryptowalut, czyli Binance.

Jej dyrektor regionalny – Kirill Khomyakov – oficjalnie poparł tę inicjatywę. Jak przekazał mediom, proces utworzenia takiej rezerwy nie będzie należał do najłatwiejszych, ale zdecydowanie się opłaci Ukrainie, patrząc z długoterminowej perspektywy.

Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że inicjatywa ta prawdopodobnie doprowadzi do większej przejrzystości w regulacjach dotyczących cyfrowych aktywów w Ukrainie, ponieważ rząd będzie musiał jaśniej określić swoje stanowisko w tej sprawie

– komentuje Khomyakov.

Ukraina posiada ponad 46 tys. bitcoinów, o wartości ponad 4,7 miliarda dolarów. Większość z tego pochodzi z darowizn, które kraj ten otrzymał w ramach wsparcie w wojnie z Rosją.

Ukraina Bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.