UE ogranicza rosyjskie wpłaty w kryptowalutach do 10 000 euro | Wiadomości | CrypS.

UE ogranicza rosyjskie wpłaty w kryptowalutach do 10 000 euro

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rosja sankcje ue

Według dzisiejszej publikacji, Unia Europejska wprowadziła limit dla depozytów kryptowalutowych pochodzących z Rosji.


Depozyty rosyjskich kryptowalut ograniczone do 10 000 euro

Nowe zasady zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w sekcji zatytułowanej Rozporządzenie Rady (UE) 2022/576. Zgodnie z treścią dokumentu, firmy z UE nie mogą już świadczyć usług rosyjskim podmiotom, które wpłacą kryptowalutę o wartości przekraczającej 10 000 euro.

Zasada ta dotyczy firm kryptowalutowych, które świadczą usługi w zakresie portfeli, kont lub przechowywania oraz osób fizycznych. Wygląda więc na to, że obejmuje wszystkie giełdy kryptowalut, brokerów i platformy handlowe.

Tekst dokumentu dodatkowo określa limity depozytów w walutach innych niż kryptowaluty. Instytucje kredytowe z siedzibą w UE mają zakaz przyjmowania depozytów od rosyjskich podmiotów jeśli ich całkowita wartość przekracza 100 000 euro.

Rada UE powołała się na “powagę sytuacji” związanej z inwazją Rosji na Ukrainę, stwierdzając, że w świetle obecnych wydarzeń “właściwe jest rozszerzenie zakazu wpłat kryptowalut”.

Restrykcje ogłoszone wczoraj

UE ogłosiła wczoraj restrykcje finansowe wobec Rosji. Wśród nich znalazł się m.in. zakaz “usług związanych z kryptowalutami o wysokiej wartości”. Wówczas nie poznaliśmy jednak dokładnych limitów.

Przepisy te zawierają także kilka innych zakazów. Cztery rosyjskie banki zostały wykluczone z UE, a Rosja nie może brać udziału w zamówieniach publicznych i eksportować różnych europejskich banknotów i papierów wartościowych.

W pakiecie znalazły się również różne inne ograniczenia pozafinansowe, w tym zakazy transportu, importu i eksportu.

rosja sankcje uereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.