UE zakazuje świadczenia krypto usług o dużej wartości na rzecz Rosji | Wiadomości | CrypS.

UE zakazuje świadczenia krypto usług o dużej wartości na rzecz Rosji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
unia europejska tworzy nowy organ ds. kryptowalut

Unia Europejska podjęła kolejne kroki mające na celu usankcjonowanie Rosji. Ogłosiła dziś bowiem zakaz “świadczenia usług związanych z kryptowalutami o dużej wartości” na rzecz tego kraju.


Zakaz ten jest częścią piątego już pakietu środków ograniczających ogłoszonych przez UE przeciwko Rosji od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku. W komunikacie prasowym na stronie Komisji Europejskiej czytamy:

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje dzisiejszą zgodę Rady na przyjęcie piątego pakietu środków ograniczających przeciwko reżimowi Putina w odpowiedzi na jego brutalną agresję przeciwko Ukrainie i jej mieszkańcom

Inne ograniczenia finansowe zawarte w pakiecie obejmują “całkowity zakaz transakcji i zamrożenie aktywów czterech rosyjskich banków, które są teraz całkowicie odcięte od rynków”.

Wprowadzono także zakaz udzielania porad finansowych bogatym Rosjanom, aby utrudnić im przechowywanie majątku w UE.

Kryptowaluty i omijanie sankcji

Wraz z inwazją Rosji na Ukrainę, pojawiły się obawy o potencjalne wykorzystanie przez Rosję kryptowalut do omijania sankcji gospodarczych.

Chociaż kryptowaluty nie mogą pozwolić Rosji – państwu narodowemu – na całkowite ominięcie embarga, niektóre rosyjskie podmioty objęte sankcjami mogą je wykorzystać jako ekonomiczną linię ratunkową.

unia europejska tworzy nowy organ ds. kryptowalutreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.