UE zakazuje świadczenia krypto usług o dużej wartości na rzecz Rosji | Wiadomości | CrypS.

UE zakazuje świadczenia krypto usług o dużej wartości na rzecz Rosji

Maciej Zerelik
unia europejska tworzy nowy organ ds. kryptowalut

Unia Europejska podjęła kolejne kroki mające na celu usankcjonowanie Rosji. Ogłosiła dziś bowiem zakaz „świadczenia usług związanych z kryptowalutami o dużej wartości” na rzecz tego kraju.


Zakaz ten jest częścią piątego już pakietu środków ograniczających ogłoszonych przez UE przeciwko Rosji od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku. W komunikacie prasowym na stronie Komisji Europejskiej czytamy:

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje dzisiejszą zgodę Rady na przyjęcie piątego pakietu środków ograniczających przeciwko reżimowi Putina w odpowiedzi na jego brutalną agresję przeciwko Ukrainie i jej mieszkańcom

Inne ograniczenia finansowe zawarte w pakiecie obejmują „całkowity zakaz transakcji i zamrożenie aktywów czterech rosyjskich banków, które są teraz całkowicie odcięte od rynków”.

Wprowadzono także zakaz udzielania porad finansowych bogatym Rosjanom, aby utrudnić im przechowywanie majątku w UE.

Kryptowaluty i omijanie sankcji

Wraz z inwazją Rosji na Ukrainę, pojawiły się obawy o potencjalne wykorzystanie przez Rosję kryptowalut do omijania sankcji gospodarczych.

Chociaż kryptowaluty nie mogą pozwolić Rosji – państwu narodowemu – na całkowite ominięcie embarga, niektóre rosyjskie podmioty objęte sankcjami mogą je wykorzystać jako ekonomiczną linię ratunkową.

unia europejska tworzy nowy organ ds. kryptowalutreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.