UE może zakazać prywatnych kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

UE może zakazać prywatnych kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
UE chce zmusić firmy kryptowalutowe do zgłaszania władzom szczegółów podatkowych

Wygląda na to, że Unia Europejska (UE) zamierza podjąć kroki w celu zakazania tzw. prywatnych monet dla europejskich użytkowników. Tak wynika z wyciekłego projektu ustawy, który widział CoinDesk. Przykłady takich monet to: Monero (XMR), Zcash (ZEC) i Dash (DASH).


Mówi się, że chodzi o projekt ustawy złożony przez ustawodawców z Czech. W prostym języku opowiada on o zakazie stosowania monet prywatności na europejskim rynku kryptowalut. Jest to jednak wciąż jedynie wyciek. Nie jest to więc jeszcze oficjalna publikacja.

Tokeny prywatności skutecznie zapewniają, że transakcje dokonywane za ich pomocą nie są możliwe do prześledzenia na blockchainie. Nie trzeba dodawać, że jest to cierń u boku regulatorów i rządów. Z tego powodu UE może podjąć kroki, aby położyć temu kres na dobre.

Unijny dyplomata powiedział CoinDesk, że środek ten ma na celu uniknięcie ryzyka wynikającego z kryptowalut specjalnie zaprojektowanych w celu uniknięcia możliwości śledzenia. Ten sam dyplomata ujawnił też, że wśród kilku krajów UE jest wyraźnie duże zapotrzebowanie na taką ustawę.

KYC poniżej 1000 euro

Nowe plany zapewniłyby, że dostawcy aktywów kryptowalutowych, takich jak giełdy kryptowalut i brokerzy, byliby zmuszeni do weryfikacji tożsamości użytkowników we wszystkich transakcjach, nawet tych obejmujących mniej niż 1000 euro.

Takie regulacje byłyby o wiele bardziej restrykcyjne niż to, co banki muszą przestrzegać dzisiaj. Obecnie takie zasady wchodzą w życie tylko w przypadku znacznie większych transakcji. Prawodawcy UE obawiają się, że transakcje kryptowalutowe mogą być w łatwy sposób podzielone na mniejsze części.

UE pracuje także nad ustawą MiCA. aby uregulować rynek kryptowalut w Europie. Zanim jednak MiCA faktycznie wejdzie w życie, minie trochę czasu. Ostatnio ponownie przełożono ostatnią turę głosowania.

UE chce zmusić firmy kryptowalutowe do zgłaszania władzom szczegółów podatkowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.