Udział rosyjskich górników w całkowitym zużyciu energii przekracza 2% | Wiadomości | CrypS.

Udział rosyjskich górników w całkowitym zużyciu energii przekracza 2%

Zerelik Maciej
kopalnie kryptowalut

Górnictwo odpowiada za ponad 2% całkowitej ilości energii elektrycznej zużywanej w Rosji. Według zastępcy szefa Ministerstwa Przemysłu i Handlu – Wasilija Spaka, sytuacja ta wskazuje na potrzebę uregulowania tego rynku


Według niego, wydobycie kryptowalut pochłania więcej zasobów energetycznych niż rolnictwo. Urzędnik powiedział:

W tym sensie nie możemy nie uznawać górnictwa za działalność przemysłową lub branżę.

Spak zaproponował uregulowanie tego sektora, aby stał się on przejrzysty dla rządu i chronił górników przed potencjalnym ryzykiem. Wiceszef Ministerstwa Przemysłu i Handlu dodał:

Nasze stanowisko jest absolutnie jednoznaczne: górnictwo powinno być uznawane, regulowane i zintegrowane z działalnością przemysłową.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu w Dumie Państwowej zarejestrowano uaktualniony projekt ustawy „O górnictwie w Federacji Rosyjskiej”. Poprzedni dokument został wycofany. W nowej ustawie wyłączono zapisy dotyczące rejestru górników.

Według danych Cambridge Centre for Alternative Finance, w połowie maja Rosja awansowała na piąte miejsce pod względem udziału w hash rate sieci Bitcoina (4,7%). Wyprzedziły ją Stany Zjednoczone (37,8%), Chiny (21,1%), Kazachstan (13,2%) i Kanada (6,5%).

kopalnie kryptowalut
reklama
reklama