Udział rosyjskich górników w całkowitym zużyciu energii przekracza 2% | Wiadomości | CrypS.

Udział rosyjskich górników w całkowitym zużyciu energii przekracza 2%

Maciej Żerelik
kopalnie kryptowalut

Górnictwo odpowiada za ponad 2% całkowitej ilości energii elektrycznej zużywanej w Rosji. Według zastępcy szefa Ministerstwa Przemysłu i Handlu – Wasilija Spaka, sytuacja ta wskazuje na potrzebę uregulowania tego rynku


Według niego, wydobycie kryptowalut pochłania więcej zasobów energetycznych niż rolnictwo. Urzędnik powiedział:

W tym sensie nie możemy nie uznawać górnictwa za działalność przemysłową lub branżę.

Spak zaproponował uregulowanie tego sektora, aby stał się on przejrzysty dla rządu i chronił górników przed potencjalnym ryzykiem. Wiceszef Ministerstwa Przemysłu i Handlu dodał:

Nasze stanowisko jest absolutnie jednoznaczne: górnictwo powinno być uznawane, regulowane i zintegrowane z działalnością przemysłową.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu w Dumie Państwowej zarejestrowano uaktualniony projekt ustawy „O górnictwie w Federacji Rosyjskiej”. Poprzedni dokument został wycofany. W nowej ustawie wyłączono zapisy dotyczące rejestru górników.

Według danych Cambridge Centre for Alternative Finance, w połowie maja Rosja awansowała na piąte miejsce pod względem udziału w hash rate sieci Bitcoina (4,7%). Wyprzedziły ją Stany Zjednoczone (37,8%), Chiny (21,1%), Kazachstan (13,2%) i Kanada (6,5%).

kopalnie kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.