Uczestnicy konferencji kryptowalutowej składają pozew zbiorowy | Wiadomości | CrypS.

Uczestnicy konferencji kryptowalutowej składają pozew zbiorowy

Mariusz Przepiórka
dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzienia

David Silver, adwokat zajmujący się sprawami oszustw i nadużyć finansowych, złożył pozew zbiorowy przeciwko organizatorowi konferencji kryptowalutowej Massive Adoption in Memphis: Blockchain and Digital Assets. Silver reprezentuje uczestników wydarzenia, które miało się odbyć w lutym bieżącego roku, ale zostało odwołane 31 stycznia.

Pozwanym organizatorem konferencji jest Jacob Kostecki, a pod zbiorowym pozwem, na czele którego stoi Ashley Gentry, podpisało się 2000 osób. Zarzucają oni Kosteckiemu, że w związku z odwołaniem spotkania ponieśli poważne straty. Zgodnie z pozwem, Kostecki nie wywiązał się z obietnicy zwrotu środków. Poszkodowani domagają się zwrotu poniesionych kosztów, a także pokrycia kosztów sądowych.

Kryptowalutowe wydarzenie Massive Adoption początkowo miało się odbyć w listopadzie 2019 roku. Kostecki jednak przełożył je na 27-28 lutego 2020 roku. W konferencji mogło uczestniczyć 2000 osób, a w jej planie znajdowały się wystąpienia 60 mówców. Bilety rozeszły się na kilka miesięcy przed terminem wydarzenia i uczestnicy zdążyli już wykupić kosztowne połączenia lotnicze.

Kostecki jednak 31 stycznia 2020 roku niespodziewanie odwołał konferencję. Tłumaczył się problemami związanymi z płynnością finansową. Od dnia anulowania imprezy minęły już ponad 3 miesiące, a według słów Gentry’ego, jej niedoszli uczestnicy nie otrzymali żadnego zwrotu środków. Tymczasem Kostecki już 3 marca 2020 roku na Twitterze przepraszał za niedogodności. Informował, że pierwsze zwroty trafiły już na konta uczestników.

dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzieniareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.