Uczestnicy konferencji kryptowalutowej składają pozew zbiorowy | Wiadomości | CrypS.

Uczestnicy konferencji kryptowalutowej składają pozew zbiorowy

Mariusz Przepiórka
dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzienia

David Silver, adwokat zajmujący się sprawami oszustw i nadużyć finansowych, złożył pozew zbiorowy przeciwko organizatorowi konferencji kryptowalutowej Massive Adoption in Memphis: Blockchain and Digital Assets. Silver reprezentuje uczestników wydarzenia, które miało się odbyć w lutym bieżącego roku, ale zostało odwołane 31 stycznia.

Pozwanym organizatorem konferencji jest Jacob Kostecki, a pod zbiorowym pozwem, na czele którego stoi Ashley Gentry, podpisało się 2000 osób. Zarzucają oni Kosteckiemu, że w związku z odwołaniem spotkania ponieśli poważne straty. Zgodnie z pozwem, Kostecki nie wywiązał się z obietnicy zwrotu środków. Poszkodowani domagają się zwrotu poniesionych kosztów, a także pokrycia kosztów sądowych.

Kryptowalutowe wydarzenie Massive Adoption początkowo miało się odbyć w listopadzie 2019 roku. Kostecki jednak przełożył je na 27-28 lutego 2020 roku. W konferencji mogło uczestniczyć 2000 osób, a w jej planie znajdowały się wystąpienia 60 mówców. Bilety rozeszły się na kilka miesięcy przed terminem wydarzenia i uczestnicy zdążyli już wykupić kosztowne połączenia lotnicze.

Kostecki jednak 31 stycznia 2020 roku niespodziewanie odwołał konferencję. Tłumaczył się problemami związanymi z płynnością finansową. Od dnia anulowania imprezy minęły już ponad 3 miesiące, a według słów Gentry’ego, jej niedoszli uczestnicy nie otrzymali żadnego zwrotu środków. Tymczasem Kostecki już 3 marca 2020 roku na Twitterze przepraszał za niedogodności. Informował, że pierwsze zwroty trafiły już na konta uczestników.

dwóm oszustom podającym się za pracowników giełdy kryptowalut grozi kara więzienia
reklama
reklama