UBS zaleca ostrożne podejście do kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

UBS zaleca ostrożne podejście do kryptowalut

Mariusz Przepiórka
UBS o kryptowalutach

Zespół ds. globalnego zarządzania majątkiem w banku UBS ostrzegł w informacji opublikowanej w ubiegłym tygodniu, że organy regulacyjne na całym świecie, w szczególności w USA i Wielkiej Brytanii, wprowadzą surowsze przepisy dotyczące kryptowalut. Analitycy UBS wskazali m.in. ostatnie działania Chin, które uderzyły w górników kryptowalutowych, banki, sieci płatności i media społecznościowe oraz doprowadziły do spadku cen kryptowalut.

Organy regulacyjne pokazały, że mogą i będą rozprawiać się z kryptowalutami. Sugerujemy więc, aby inwestorzy trzymali się z daleka od tych aktywów i budowali swoje portfele wokół mniej ryzykownych aktywów. Od dawna ostrzegaliśmy, że zmiana nastrojów inwestorów lub problemy regulacyjne mogą doprowadzić do załamania na rynku kryptowalutowym. Uważamy, że inwestorzy powinni unikać spekulacji kryptowalutami i rozważyć wyjście z tego rynku. – piszą analitycy UBS.

Ofensywa organów regulacyjnych na całym świecie

Bank zwrócił uwagę na to, że szereg regulatorów na całym świecie zaczął zaostrzać swój nadzór nad rynkiem kryptowalut. Ostatnio Chiny rozprawiły się z wydobywaniem bitcoinów i płatnościami. Kanadyjski regulator wysłał zawiadomienia do giełd kryptowalutowych w związku z podatkami, a regulatorzy w Japonii, Wielkiej Brytanii, na Kajmanach i w Tajlandii wzięli na cel globalną giełdę kryptowalutową Binance.

Wielka Brytania nałożyła surowe wymagania rejestracyjne na giełdy kryptowalutowe, powodując, że 64 firmy wycofały swoje wnioski o rejestrację. W Korei Południowej większość małych giełd jest zagrożona koniecznością zamknięcia działalności ze względu na surowe wymagania regulacyjne i bankowe. Analitycy UBS zauważyli również, że praktyki handlu kryptowalutami, takie jak rozszerzanie dźwigni do 1:50 lub 1:100, wydają się fundamentalnie sprzeczne z regulacjami dotyczącymi finansów głównego nurtu.

Ostrzegli również, że choć nie można wykluczyć przyszłych zysków z kryptowalut, należy traktować ten rynek jako spekulacyjny, który stwarza znaczne ryzyko dla profesjonalnych inwestorów. Według doniesień medialnych bank jednak zdaje sobie sprawę, że niektórzy klienci chcą mieć ekspozycję na kryptowaluty, zwłaszcza bitcoina, i ma rozważać zaoferowanie usług kryptowalutowych zamożnym klientom.

UBS o kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.